Seniorka upadła, raniąc się w głowę. Krzyki usłyszała sąsiadka

Brawa należą się dla kobiety, która usłyszała krzyki swojej sąsiadki i postanowiła jak najszybciej jej pomóc. Starsza mieszkanka Ostrołęki w nocy upadła w swoim mieszkaniu i dotkliwie raniła się w głowę. Nie była w stanie wstać.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Około północy na Policję w Ostrołęce zadzwoniła mieszkanka Ostrołęki.

– Powiadomiła, że z mieszkania samotnie mieszkającej 80-letniej jej sąsiadki dobiega wołanie o pomoc – relacjonuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Według osoby zgłaszającej, z tego co udało jej się dowiedzieć, seniorka, upadając, uderzyła się w głowę i doznała dużego urazu.

Dodała też, że leży zakrwawiona i nie jest w stanie się podnieść.

Na miejsce pojechała policja. Wezwano też straż pożarną. Funkcjonariusze usłyszeli, że z mieszkania dobiega wołanie o pomoc. Zdecydowano się na wyważenie drzwi.

– Po ich sforsowaniu przez strażaków mundurowi w kuchni znaleźli leżącą na ziemi zakrwawioną kobietę. Była bardzo wyczerpana, dlatego policjanci wspólnie ze strażakami natychmiast rozpoczęli udzielanie jej pierwszej pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Seniorka trafiła do szpitala. A policjanci odnaleźli jej córkę i wezwali na miejsce, aby zaopiekowała się mieszkaniem.

– Na pochwałę zasługuje fakt, że skuteczna akcja była możliwa dzięki godnej naśladowania postawie sąsiadki, która, słysząc krzyki starszej pani, nie zbagatelizowała sytuacji i od razu powiadomiła służby ratownicze – dodaje Tomasz Żerański.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna

Zachowała się jak trzeba.

Wera

Dobrze że są normalni dobrzy ludzie

Wasyl

I dobrze że akurat nie było strajku wulgarnych feministek, bo nikt by nie usłyszał przez wrzaski na ulicach!

*****_***

Zamknij mor#dę PiSowski pomiocie.

Zenek

Brawo panowie. Widać wychowanie i kulturę osobistą poprzedniego systemu.