Senator Robert Mamątow: „Ciężko pracowaliśmy na ten wynik”

Zakończyły się wybory parlamentarne 2019. Podano pierwsze sondażowe wyniki głosowania – według nich wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 43,6% głosów. Senator Robert Mamątow uważa, że ten wynik może być jeszcze lepszy.

W niedzielę 13 października Polacy wybierali posłów i senatorów. Wybory 2019 zakończyły się punktualnie o godz. 21.00. Podano też sondażowe wyniki. Według nich do parlamentu wejdzie 5 partii. PiS zdobyło 43,6% głosów, Koalicja Obywatelska – 27,4%, SLD – 11,9%, PSL – 9,6%, Konfederacja – 6,4%.

O komentarz do sondażowych wyników poprosiliśmy senatora Roberta Mamątowa (PiS)

– Wynik jest bardzo dobry, ale myślę, że do rana będziemy mieli jeszcze lepszy – przyznaje. – Nasi główni wyborcy to mieszkańcy małych miast oraz gmin, a stamtąd dokładne wyniki będziemy mieć dopiero później.

Nastroje są bardzo dobre, Prawo i Sprawiedliwość dalej będzie rządzić. Ciężko pracowaliśmy na ten wynik przez ostatnie cztery lata.

– To dla nas nagroda i wskazanie, żebyśmy dalej podążali wyznaczoną drogą.

Senator, zapytany o wyniki pozostałych partii, odpowiada:

– Zaskoczony jestem, że do Sejmu wejdzie Konfederacja. Myślałem, że jest zbyt mało rozpoznawalna. Osobiście chciałbym powtórzyć swój wynik sprzed 4 lat, a jak będzie – zobaczymy. Opozycja przecież zawiązała koalicję przeciwko senatorowi Mamątowowi z PiS.

W całej kadencji starałem się pomagać ludziom. Czy wygram wybory, czy nie, będę dalej to robić.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
George

Gratuluje dla Pana Senatora i całej drużyny PiS z Miasta Ostroleki

gosc x

Brawo-wierzyłem w sukces naszych parlamentarzystów z PIS -oni będą prowadzić kraj w tym samym kierunku co rząd , a to przyniesie same korzyści mieszkańcom nawet tym z totalnej opozycji.

Max

Panie Senatorze, gratulacje dla Pana i Rodziny!