Sąd: Uchwała odwołująca prezesa MZK nieważna!

Sąd Okręgowy w Białymstoku stwierdził nieważność uchwały Rady Nadzorczej MZK w Ostrołęce odwołującej ze stanowiska prezesa Ryszarda Chrostowskiego.

Sąd w Białymstoku pod koniec lipca stwierdził nieważność uchwały Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce. Uchwała dotyczyła odwołania z funkcji prezesa MZK Ryszarda Chrostowskiego, który przez wiele lat zarządzał tą miejską spółką.

– Sąd Okręgowy w Białymstoku VII Wydział Gospodarczy w sprawie z powództwa Ryszarda Ch. w dniu 26 lipca 2019 r. wydał wyrok, w którym ustalił nieważność uchwały nr 67/III/2018 Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z o.o. w Ostrołęce z dnia 4 grudnia 2018 r. – informuje kierownik biura obsługi interesanta Sądu Okręgowego w Białymstoku Marzena Wojtach. 

Argumenty, które podano mi w odwołaniu, są bezsensowne, bez podstawy prawnej – tłumaczy nam były prezes MZK w Ostrołęce Ryszard Chrostowski, dodając, że czeka na uzasadnienie wyroku.

Podobnie jak druga strona…

Mamy świadomość, że ta sprawa skończy się w Sądzie Najwyższym. Proceduralnie jest trudną sprawą – mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek 8 sierpnia, prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Przypomnijmy, że Ryszard Chrostowski został odwołany po zmianie władzy w Ostrołęce, miesiąc po spotkaniu w MZK, podczas którego, w obecności prezydenta, padły poważne zarzuty.

Tak poważne, że Łukasz Kulik złożył nawet do prokuratury zawiadomienie dotyczące narażenia pasażerów i kierowców MZK na „bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez dopuszczenie do ruchu autobusów w złym stanie technicznym”. Prokuratura nie dopatrzyła się jednak znamion czynu zabronionego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: 

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa

Czyli wraca stary prezes 🙂 teraz będzie się działo… 😉

Pracować

pANI ewo i co łyso tak się sprzedać, już nie długo dalsze procesy

Gość

czy wyrok jest prawomocny?

Jeżyk z Grabowa

To teraz się zacznie 🙂

Tomek

Żeby się sprawa Pani Ewy i CBA nie skończyła w sądzie najwyższym :):):)

sdfgawes

niestrsz, bo sie zer…sz

Ostrołęckiprawnik

Rozumiem, że jak tak się stanie prawomocnie, to pan Kulik cywilnie odzyska pieniądze, które weźmie prezes Chrostowski. Przecież odpowiedzialność jest do ustalenia !

Ciekawie się zapowiada

To teraz stary prezio może wrócić do mzk?Skoro uchwała odwołująca Go jest nieważna,to może wrócić!Tylko ciekawe,czy będzie chciał wrócić do tego bydła.Mam nadzieje,ze skorzysta z „szansy” i zrobi tam porządek:)

oooo

Brawo i prawda wyszła na jaw, P.Chrostowski czekamy na Pana z niecierpliwościa do MZK, moze w kincu Pan zaprowadzi porządek, tego nam potrzeba.

sdfgawes

W koncu doczekalismy sie sprawiedliwosci, co na to Jan Kowalski

Nowy

Warto, żeby ktoś z radnych zadawał pytania ile miasto kosztują procesy związane z czystkami , które Kulik uskuteczniał

sdfgawes

Bardzo mądrze napisałes, szastaja pieniędzmy jakby ich były. Szok co się wyprawia,

John

Może durny Jan Kowalski i reszta pacanów z mo porówna pieniądze wywalone przez Kulika z tym wydatkiem, który był związany z decyzją rady i poprzedniego prezydenta odnośnie obrony radnej przed donosami byłego wojewody

SMUTNY

TEŻ MI CZŁONKOWIE RADY NADZORCZEJ ??? >< JAK TERAZ TEMU CZŁOWIEKOWI SPOJŻYCIE W OCZY ??? GDZIE WASZ HONOR ???

ooppo

ty chory człowieku idz do dobrego lekarza, moze jeszcze nie za pozno.