Są pieniądze na nowoczesną wystawę dla MŻW

Rząd obiecuje przeznaczyć pieniądze na powstanie nowoczesnej, multimedialnej wystawy w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Już wkrótce Muzeum Żołnierzy Wyklętych ma wzbogacić się o nową, atrakcyjną wystawę. Pieniądze na nią znaleźć się mają w budżecie państwa.

– Mamy dobrą informację, bo zarówno pan premier Mateusz Morawiecki, jak i wicepremier Piotr Gliński zapowiedzieli, że są środki finansowe na nowoczesną, multimedialną, ale przede wszystkim z punktu widzenia historycznego niezwykle ciekawą wystawę poświęconą żołnierzom wyklętym – powiedział nam poseł PiS Arkadiusz Czartoryski.

Wystawa ma być gotowa już za kilka miesięcy, bo w połowie 2019 roku.

– Dzisiaj można obejrzeć tu pamiątki, które gromadzi muzeum, natomiast za kilka miesięcy będziemy mieli już wystawę właściwą – dodaje Czartoryski

Przypomnijmy, że przebudowę MŻW w Ostrołęce oficjalnie zakończono w piątek 1 marca. Na uroczystości przekazania kluczy do wyremontowanego budynku był obecny m.in. premier Mateusz Morawiecki.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ja

Pan Poseł A. Czartoryski pierwszy dał pomysł Muzeum. Walczyli razem z J. Kotowskim i Przyjaciółmi o pamięć dla Bohaterów, wywalczyli dofinansowania na budowę w Ministerstwie Kultury. Poseł wywalczył jeszcze dodatkowe środki z budżetu Państwa. Nie odpuszczajcie. Przecież wiecie, że warto, Oni przecież oddali życie. Chwała Bohaterom!