Ruszył Dzienny Dom Opieki Medycznej w Ostrołęce. Zobaczcie jak wygląda (zdjęcia)

Dzienny Dom Opieki Medycznej mieści się przy ul. Goworowskiej 13a (obok Wiejskiej Wędzarni i Dywano). Stworzyła go Spółdzielnia Socjalna Validus. Projekt, na który udało się jej pozyskać spore dofinansowanie z Unii Europejskiej, jest wart ok. 2 mln zł. Z świadczonych tu usług medycznych można skorzystać bezpłatnie.

DDOM działa od nie dawna, bo od 1 sierpnia. W ciągu 2 lat – na tyle jest rozpisany projekt – ma z niego skorzystać 126 osób. Co ważne, skorzystać tu z usług medycznych można za darmo (po upływie wspomnianych 2 lat będzie można zapisać się i na wizyty płatne). Kto może być pacjentem DDOM? Jest on stworzony z myślą o mieszkańcach Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego i powiatów ościennych.

– To placówka zajmująca się usamodzielnianiem osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych, pomagająca im w powrocie do zdrowia w warunkach zbliżonych do warunków domowych – opowiada Krzysztof Prot ze Spółdzielni Validus. – Nasi pacjenci otrzymują pełną opiekę lekarską. Mamy lekarza geriatrę, lekarza zajmującego się rehabilitacją, lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, fizjoterapeutę, terapeutę zajęciowego, pielęgniarki, logopedę, psychologa. Pacjent jest badany indywidualnie, ustalany jest plan działań, a następnie otrzymuje od nas świadczenia: głównie zabiegi rehabilitacyjne. Posiadamy sprzęt taki, jak w najlepszych gabinetach rehabilitacyjnych. Praktycznie udzielamy wszystkich zabiegów.

Niektóre urządzenia mamy jako jedyni w Ostrołęce – dodaje Artur Wilk, który także pracuje w Spółdzielni Validus.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat DDOM – jak można się zgłosić i skorzystać z bezpłatnej pomocy – znajdziecie TUTAJ.

Dodajmy na koniec, że Spółdzielnia Socjalna Validus ma też inne projekty w planach. Myśli o stworzeniu – w Ostrołęce bądź Ostrowi Mazowieckiej – centrum rehabilitacyjnego.

A tak wygląda Dzienny Dom Opieki Medycznej w Ostrołęce: