Rusza budżet obywatelski w Ostrołęce. Miasto czeka na pomysły

„Od poniedziałku 20 lipca mieszkańcy Ostrołęki mogą zgłaszać swoje pomysły na zadania w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Do wydania jest niemal 2 miliony złotych” – informuje Urząd Miasta Ostrołęki.

Tak jak i poprzednio, projekty można zgłaszać w dwóch kategoriach: ogólnomiejskiej i osiedlowej. Każde osiedle otrzyma własną pulę środków – jak dużą, zależy od liczby mieszkańców. Łącznie kwota budżetu obywatelskiego na 2021 rok to 1 952 051,75 zł.

Od 20 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły. Czas na to mają do 2 sierpnia. Można to zrobić drogą elektroniczną bądź osobiście zanieść wniosek do wydziału działalności gospodarczej, kultury i sportu (plac gen. Józefa Bema 7a). Więcej informacji TUTAJ. Jest też kilka nowości, o których informuje ratusz:

„W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy elektroniczną listę poparcia. Nie musisz już  drukować listy papierowej i udawać się z nią do sąsiadów, by poparli Twój pomysł. Wystarczy, że wyślesz im elektroniczną listę w postaci linku. Po wypełnieniu wniosku, system przekieruje Cię na odpowiednią podstronę. Zaproś do podpisu 20 swoich znajomych i sąsiadów z naszego miasta.

Zmianą, jaką wprowadziliśmy w tym roku, jest pozycja z lokalizacją Twojego projektu. Mieszkańcy w projekcie wskazują rejon, w którym chcą zrealizować swój pomysł, a nie konkretną działkę. Miejsce, w porozumieniu z autorem, wskaże komisja ds. budżetu obywatelskiego w trakcie weryfikacji. Dzięki temu, mieszkańcy nie muszą już sprawdzać czy konkretna działka należy do miasta.”

Budżet obywatelski Ostrołęka harmonogram

  • 20 lipca – 2 sierpnia – zgłaszanie projektów
  • 3 – 30 sierpnia – weryfikacja i opiniowanie zgłoszonych projektów
  • 30 sierpnia – ogłoszenie listy projektów poddanych pod głosowanie
  • 14 – 27 września – głosowanie
  • 12 października – ogłoszenie wyników
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
jam

Prezydent jak był w opozycji to blokował rondo przy Maku, protestował, że są korki. Teraz rządzi i ma w nosie ludzi, którzy dwie godziny w piątek i godzinę każdego dnia stoją w korkach. Niech nie wymyśla nic tylko zajmie się tym problemem

pacan wyżej

CO ty za głupoty wypisujesz partyjny aparatczyku

Tom

Ciekawie się określasz pacanie

Ania

Korki i jeszcze raz korki. Mam pytanie czy jakieś projekty do wojewody w sprawie rozładowania korków na moście są złożone ???????

piwo vódka wino

Ja chce u siebie przed blokiem strzeche i i mały ogródek piwny zeby można było swoje piwo pić

gość

Dokładnie.
500+ z dwójki bachorów starcza na cały miesiąc picia na umór.

administrator tej strony

I to jest głos rozsądku