Rozprawa wiceprezydenta Ostrołęki przesunięta na grudzień

Sąd Okręgowy w Ostrołęce wyznaczył nowy termin rozprawy apelacyjnej wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego. Przypomnijmy, że został on skazany w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce w związku z zatajeniem prawdy w swoich oświadczeniach majątkowych.

– Termin rozprawy apelacyjnej wiceprezydenta miasta Ostrołęki Macieja K. został wyznaczony na 1 grudnia 2020 roku, na godz. 10.45 – poinformował nas sędzia Marcin Korajczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

Wyznaczona wcześniej na 24 września rozprawa apelacyjna nie odbyła się – została odroczona. Prosił o to Sąd Maciej Kleczkowski – tłumaczył się  „pilnymi obowiązkami służbowymi”, mianowicie sesją Rady Miasta, która odbyła się w tym dniu.

Zaskakiwać w tym świetle może fakt, że sesja się odbyła, ale… bez udziału wiceprezydenta. Tak jak i w przypadku poprzednich obrad Rady Miasta Maciej Kleczkowski nie pojawił się na niej. Sprawdziliśmy – na 1 grudnia nie zaplanowano sesji (to nie znaczy, że się tego dnia nie odbędzie – prezydent Ostrołęki ma możliwość zwołania sesji nadzwyczajnej).

Przypomnijmy, że Maciej Kleczkowski był oskarżony o zatajenie prawdy w swoich oświadczeniach majątkowych, które składał wpierw jako radny, a później jako wiceprezydent miasta. Nie ujął w nich informacji o pożyczce w wysokości 15 tys. zł, którą miał zaciągnąć od Adama O.

16 stycznia 2020 roku zapadł wyrok w jego sprawie w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce. Maciej Kleczkowski został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Wiceprezydent odwołał się od wyroku i dlatego sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
KFC..

Przecież pierwszego grudnia jest zaplanowana sesja zdjęciowa u pana Macieja na balkonie. Rozprawę trzeba koniecznie przełożyć na przyszły rok !!!

Życie jest piękne hej

Śniadanie niech zrobi, tyczce z MZK

John

Żenada i kilka pensyjek do przodu

Ula

Plus nagrody od Kulika

Piotr

I kasa za projekt na dworcu dodatkowo

Tre

Klekot jesteś skończony

Radek

Maciej, podobno cieszyłeś się jak na mojej o. przez lata niszczyliście pana Kotowskiego. Jak się czujesz jak nap… na ciebie ?

Yeti

Karma wraca

Max

Yeti, to nie tak, że karma wraca. Różnica jest taka, że p. Kotowski nigdy nie miał żadnych zarzutów. Tylko gnoje z portali go skazywali

Hihihihi

No to hej.