Rozpoczynają się Dni Ostrołęki! Od Łąki Łan po… mecz z Konopianką Konopki

W środę 1 maja rozpoczynają się Dni Ostrołęki 2019. Trwać będą cały maj, a może nawet i dłużej.

Nowy prezydent Łukasz Kulik przyzwyczaił nas do radykalnych zmian. W kwestii Dni Ostrołęki 2019 okazał się być jednak konserwatywny i w obchody święta miasta włączono – wzorem poprzednich lat – wiele imprez. Głównym organizatorem wielu z nich nie jest ratusz.

Wpisywaniu do programu wszelakich imprez nie należy się specjalnie dziwić: to zwyczaj praktykowany w wielu miastach. Program Dni Ostrołęki 2019 jest zatem bogaty, ale czy treściwy?

Na pewno jest mocno sportowy. Znajdziemy w nim 29 wydarzeń, z czego aż jedna trzecia, bo 9, to są imprezy sportowe. Mamy tam więc i Mistrzostwa Ostrołęki w Bowlingu, i (tak jak w poprzednich latach) Półmaraton Kurpiowski, i mecz MZKS Narew – Konopianka Konopki, który ratusz reklamuje jako „mecz na szczycie rozgrywek A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka”.

Oczywiście najwięcej emocji (i nadziei) rozbudza gwiazda bądź gwiazdy święta miasta. W tym roku tych emocji jest pewnie mniej. W świadomości większości z nas Kobranocka to ten zespół od „Kocham cię jak Irlandię”, a o Łąki Łan część ostrołęczan zapewne… w ogóle nie słyszała.

Nie chodzi tu oczywiście o umniejszanie dorobku muzycznego (a zarazem umiejętności i talentu) gwiazdom Dni Ostrołęki 2019. Być może – my również mamy taką nadzieję – zespoły dadzą niezapomniane koncerty w Ostrołęce.

Pozostaje jedynie jeszcze kwestia wyboru miejsca, gdzie te koncerty się odbędą. Dwudniowa Majówka Ostrołęcka trwać będzie do późnych godzin na Placu Bema i przy tej lokalizacji zawsze pozostanie pytanie, czy okoliczni mieszkańcy nie będą mieć nic przeciwko…

Póki co Dni Ostrołęki 2019 zaczynamy od koncertu z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej. Odbędzie się on na scenie przy Kupcu w środę 1 maja o godz. 12.00. Zacznie się od wspólnego odśpiewania „Ody do radości”. Tekst „Ody” wydrukowano w miejskim biuletynie z programem Dni Ostrołęki. Wiadomo, rocznica to rocznica, ale przydałoby się też w przyszłości pomyśleć o wydrukowanie na święto miasta tekstu hymnu Ostrołęki. Raczej jest on mniej znany niż „Oda”. Ba, pewnie część ostrołęczan nie ma nawet pojęcia, że on istnieje. A powinni.

Program Dni Ostrołęki 2019 znajdziecie tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jhh

Totalna porażka ten program , lepiej posiedzieć na tarasie i podziwiać przyrodę.

zzz

Łąk iŁan super.