Rozpoczęcie roku akademickiego w WSAP. Kameralna uroczystość (zdjęcia)

W piątek 2 października oficjalnie rozpoczęto nowy rok akademicki w WSAP w Ostrołęce. Odbyło się to – z powodu panującej epidemii w skromniejszym wymiarze niż uroczystości z poprzednich lat – podczas posiedzenia Senatu uczelni.

Najważniejszym momentem piątkowej uroczystości było złożenie ślubowania przez studentów WSAP. Reprezentowały ich trzy osoby, które po powtórzeniu tekstu ślubowania odebrały z rąk rektora WSAP Michała Fajsta legitymacje.

Ponadto nadano stopnie profesora dwóm pracownikom naukowym WSAP: dr Elżbiecie Łojko – byłej rektor ostrołęckiej uczelni oraz dr hab. Dariuszowi Szafrańskiemu – wieloletniemu wykładowcy i byłemu dziekanowi WSAP.

Powodzenia w nowym roku akademickim studentom życzyli dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giers i starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który wystąpił w podwójnej roli: będzie też bowiem prowadził zajęcia na WSAP.

Rektor WSAP podsumował też ubiegły rok. Do pracy przyjęto 3 pracowników naukowych, 51 studentów już się obroniło, a 15 osób przełożyło obrony na jesień.

Dr Michał Fajst odczytał też nazwiska osób z najwyższą średnią – wyróżnił 5 studentów. Spośród nich najlepsza była Monika Podeszwa ze średnią 4,95. Ogółem 13 osób otrzymało dyplomy z wyróżnieniem.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Wspaniała uroczystość 🙂

Obserwator

Brawo seniorzy!