Rozmawiali o budowie mostu w Teodorowie. Było o estakadzie i „ringu” wokół Ostrołęki

W środę 22 lipca w Starostwie Powiatowym odbyło się kolejne robocze spotkanie na temat budowy mostu w Teodorowie.

Przedstawiono projekt dokumentacji inwestycji. A ten uwzględnia zgłaszane poprawki związane z przebiegiem dróg dojazdowych, a także projekt estakady.

„Na spotkaniu zostały omówione tematy, które nasunęły się  po zapoznaniu się z zaprezentowanym projektem.  Wnioski i sugestie także zostaną przez wykonawcę dokumentacji naniesione do projektu. Projektanci omówili również wyniki badań geologicznych, które zostały wykonane na potrzeby tej inwestycji” – informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Starosta Stanisław Kubeł powiedział, że Powiat podpisał umowę z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów na opracowanie koncepcji tzw. „ringu” wokół Ostrołęki, w ramach budowy drogi powiatowej łączącej drogę wojewódzką nr 627 z Via Baltica („Opracowanie koncepcji obwodnicy Ostrołęki z włączeniem do dróg krajowych i wojewódzkich  na terenie Powiatu Ostrołęckiego oraz połączeniem z drogą ekspresową nr S-61 Via Baltica”).

W spotkaniu wzięli udział – oprócz pracowników Starostwa – projektanci, czyli przedstawiciele konsorcjum Pomost Warszawa i Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie, wójt gminy Lelis Stefan Prusik i gminy Rzekuń Bartosz Podolak, a także przedstawiciele Energi Elektrownia Ostrołęka.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tom

A Kulik albo chociaż ktoś od niego był ?