„Rozkopanie tej drogi na początku roku szkolnego to zły pomysł”. Wójt odpowiada

Do naszej redakcji zadzwoniła Czytelniczka. Była zła na prace prowadzone przy ul. Nowej w Rzekuniu. Nie miała pretensji co do samych robót, ale co do terminu, w którym się rozpoczęły.

Trzeba bowiem wiedzieć, że przy ul. Nowej w Rzekuniu mieszczą się nowy Żłobek i Przedszkole. Obok jest Szkoła Podstawowa. Do pierwszych dwóch placówek dostaniemy się tylko ulicą Nową. Drogę rozkopano natomiast… przed rozpoczęciem roku szkolnego. Trwa jej gruntowna przebudowa.

– To była zła decyzja – mówi Czytelniczka. – Czy nie można było tych prac wykonać wówczas, kiedy szkoły, przedszkola nie funkcjonowały z powodu COVID-19? Naprawdę nie można było wykorzystać czasu wakacyjnego? Teraz te wszystkie roboty tylko utrudniają życie.

Jak popada, tak jak na początku roku szkolnego, przejście Nową to dramat.

Wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak przekonuje, że prac na Nowej nie można było wykonać wcześniej. Powodów – jak mówi – jest kilka. Raz, że plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa, dwa, że trzeba było rozpisać drugi przetarg na inwestycję, ponieważ pierwszy został unieważniony ze względu na zbyt wysoką cenę prac.

– Tej inwestycji nie da się zakończyć w miesiąc czy dwa – tłumaczy. – To przebudowa gruntowna i chcielibyśmy, żeby wszystkie potrzeby zostały zaspokojone, a ich jest wiele.

Nie dało się prac wykonać w lipcu i sierpniu, i tak musieliśmy zahaczyć o okres szkolny.

Na Nowej wymieniona jest infrastruktura wodociągowa, kanalizacyjna, robione jest odwodnienie terenu. Prowadzony jest też światłowód, który połączy Urząd Gminy z Domem Dziennego Pobytu Senior+, tężnią, szkołą, żłobkiem i przedszkolem. Obecnie wykonywane są przyłącza kanalizacyjne. W planach są położenie asfaltu, montaż progów zwalniających, budowa poszerzonego chodnika, zatok autobusowych.

– Żeby było lepiej, na początku niestety trzeba się trochę przemęczyć – mówi wójt. – Ja rozumiem te niedogodności, też odwożę tam córeczkę codziennie i mam świadomość, jak to wygląda. Natomiast gdy skończymy inwestycję, a jest ona wykonywana dość sprawnie, to ten komfort mieszkańców ul. Nowej i rodziców żłobka, przedszkola i szkoły będzie dużo większy.

Niestety, trzeba się liczyć z tym, że utrudnienia jeszcze trochę potrwają. Nowa ma być skończona do końca października.

– Mamy jako gmina ponad 100 zadań inwestycyjnych, to najwięcej w całym powiecie ostrołęckim, a plany są takie, żeby pomimo COVID-19 do końca roku wszystkie prace zostały wykonane – dodaje Bartosz Podolak.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
zbigniew

Wójt zadbał o to żeby kompleksowo rozwiązać ten problem.

BRAWO – dobra decyzja

tygrys

dobra decyzja bo ta droga to była katastrofa. I czego się tu wójta czepiasz kobieto. Lepiej było wcześniej? Chyba nie za bardzo.

tygrys

też popieram bo widać że to jest kompleksowa robota. Kanalizacja, wodociąg światłowód, deszczownice no tak to powinno się robić. Chyba w miesiąc to sie nie da

Yhy

Pięknie tam będzie. Cały Rzekuń się zmienia na lepsze

anonymus

Uważam że ta droga na to zasługuje. BEDZIE WRESZCIE BEZPIECZNIE!!!!!

anonymus

I to jest konkretny gość wytłumaczył i pokazał klasę

Tygv

I do tego porządny człowiek.

Tygv

Dzięki za drogę. Potrzeba jest żeby to zrobić. Czekamy na efekty