Rowerami pod prąd. Będą trasy rowerowe na Starym Mieście

Urząd Miasta w Ostrołęce ogłosił zapytanie cenowe na „wprowadzenie kontrapasów i kontraruchu na ulicach jednokierunkowych na os. Stare Miasto w Ostrołęce”.

Przedmiotem zamówienia jest „wykonanie trasy rowerowej poprzez realizację projektu stałej organizacji ruchu w pasach drogowych ulic zlokalizowanych w Ostrołęce na osiedlu Stare Miasto”.

Kontraruch, czyli możliwość jazdy rowerem w przeciwnym kierunku do organizacji ruchu, wprowadzony będzie na trzech ulicach Starego Miasta:

W związku ze zmianami zlikwidowanych ma zostać kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

Firmy chętne do zajęcia się zleceniem miasta mają czas na zgłoszenie swojej oferty do 16 lipca. Do końca sierpnia zadanie ma zostać wykonane.

Miasto w zapytaniu cenowym dodaje: „Cały projekt stałej organizacji ruchu obejmuje swoim zakresem również inne ulice Starego Miasta”.

Trasy rowerowe powstaną w ramach projektu pn. „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez zrównoważony rozwój mobilności miejskiej na terenie Ostrołęki”.

Spore pieniądze na niego (prawie 26 mln zł) pozyskały władze miasta poprzedniej kadencji z prezydentem Januszem Kotowskim na czele.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
pyta

Kiedy obiecana zmiana kierunku ruchu na Kilińskiego?

Ja.

Rozwiązanie na ul. Kościuszki powodujące likwidację miejsc parkingowych wymyślił chyba głąb o inteligencji kija od szczotki.
Brak słów.

kornik

Tacy są w ratuszu

Jan

Na pewno kulik