Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Tak ją uhonorowała Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęka

1 września (godz. 8.00) przy tym pomniku odbędzie się uroczystość upamiętniająca dzień wybuchu II Wojny Światowej. Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki wyszli z inicjatywą, by uprzątnąć i odnowić teren.

27 sierpnia Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki oraz pracownicy OPK zakasali rękawy i przystąpili do pracy. Trwało to kilka godzin. Udało się nam posadzić nowe rośliny, oczyścić miejsce ze śmieci, nadmiaru szyszek, gałęzi i liści. Oczyszczono krzyż i tablicę upamiętniającą Ofiary Hitleryzmu w latach 1939-1945. Odmalowana została też brama wejściową i litery, które znajdują się na ww. tablicy upamiętniającej.

To miejsce zasługuje na wyjątkowy szacunek mieszkańców Ostrołęki, gdyż właśnie tam z rąk Hitlerowców ginęli ludzie. Nasza praca, którą włożyliśmy w to miejsce, jest dowodem na to, że my – młodzi pamiętamy o naszych przodkach i jesteśmy dla Nich pełni uznania i szacunku – czytamy na FB Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęka.

5 2 głosów
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna

Cenna i szlachetna inicjatywa MRM.

Anna

Młodzi Przyjaciele… to Wasze Westerplatte… jakiś wymiar zadań, które podejmujecie i wypełniacie. Chwalebne,że działacie w słusznej sprawie.