Robert Mamątow: elektrownia będzie budowana. Węgiel może jednak zastąpić gaz

Senator Robert Mamątow uspokaja: elektrownia w Ostrołęce będzie budowana.

– Uważam, że elektrownia będzie budowana i powstanie. Słowa prezesa Orlenu, który chce przejąć Energę, potwierdzają to. Ważą się obecnie losy tego, czy elektrownia będzie węglowa, czy gazowa. W najbliższym czasie powinna zapaść w tej sprawie decyzja.

Jaka by jednak ona nie była, inwestycja ta będzie ważną dla Ostrołęki i naszego regionu.

– Kiedy podejmowano decyzję o budowie elektrowni węglowej w Ostrołęce, mieliśmy inne uwarunkowania europejskie. Teraz europejska polityka energetyczna się zmieniła i stąd może nastąpić zmiana paliwa.

Przypomnijmy, że Energa i Enea poinformowały w czwartek 13 lutego, że postanowiły zawiesić finansowanie budowy Ostrołęki C „z uwagi na wystąpienie ważnych czynników otoczenia rynkowego w połączeniu z trudnością pozyskania zewnętrznego finansowania.”

Prezes Orlenu Daniel Obajtek jednocześnie napisał, że „Jako podmiot, który ogłosił wezwanie na zakup akcji Energa, mamy pewność, że inwestycja w Ostrołęce będzie realizowana.” Dodał, że analizowane są różne warianty projektu. 

0 0 vote
Article Rating
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Brak
3 miesięcy temu

Wstyd Panie Senatorze i hańba.
Tak wyglądają decyzje jak nie ma się odpowiednich ludzi a odpowiednich miejscach.

gość 2
3 miesięcy temu
Reply to  Brak

Tak ludzie poprzedniej władzy tak rządziłi ,żeby doprowadzić firmę do upadku i sprzedać nabijając kasę ”producentom faktur” a ci obecni wg totalnych niewłaściwi doprowadzając do repolonizacji naszych firm i spełnienia obietnic na które „”piniendzy nie ma i nie będzie w najbliższych latach”.Ale ci szkolenia za kttórych się uważają nie mogą tego zrozumieć ,a może to są ci którym uniemożliwiono przekręty i oni tak mieszają sypiąc piach w szprychy.

tępiciel lemingów
3 miesięcy temu
Reply to  Brak

Za to powinna odpowiadać Unia, że w grudniu ubiegłego roku wprowadziła nowe wytyczne:

„Istotnymi okolicznościami znacząco wpływającymi na decyzję o zawieszeniu finansowania projektu są planowane zmiany polityki Unii Europejskiej w odniesieniu do sektora energii elektrycznej, w tym wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, nowa polityka kredytowa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) wobec sektora elektroenergetycznego oraz publiczne wezwanie PKN Orlen na sprzedaż 100% akcji Energi.”

Unia, oddaj nam miliardy złotych.

wicek
3 miesięcy temu

taaaa, a czym ten gaz tu dotrze? może w butlach gazowych będa wozić 😀 dyrdymały. no chyba, że od przyjaciół rosjan będa kupować

gość 2
3 miesięcy temu
Reply to  wicek

Jest jeszcze coś takiego jak gazociąg ,mamy jeszcze 2 lata i bogatą firmę (ORLEN) ,której zyski po przejęciu władzy przez PIS są w stanie również to sfinansować.A co mieliśmy palnować gazową zasilaną najdroższym gazem w europie ale ,choćby powstawała i taka na pedały to przeciwnicy i tak będą pluli bo taki ich natura. .

śniady
3 miesięcy temu
Reply to  gość 2

Ło matko . Ostrołęcka krynica mądrości się odezwała

stonka
3 miesięcy temu
Reply to  gość 2

akurat pedał był i protestował przeciw budowie elektrowni C

realista
3 miesięcy temu

Mamy fachowca w zarządzie elektrowni C z ratusza. efekty widać

Gość
3 miesięcy temu

Teraz niech wszyscy którzy stracili pracę przy tym bublu niech udadzą się do czartoryskiego, kotowskiego, mamątowa żeby w wolnym czasie poopowiadali im ot tym jak z uśmiechem na ustach wbijali reper startowy pod nieprzemyślaną inwestycję.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x