Rezygnacja dyrektorów. Przez oszczędności prezydenta Kulika (aktualizacja)

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce Małgorzata Tołwińska oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 Grzegorz Żebrowski złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji. Przyczyna? Oszczędności nowego prezydenta w ostrołęckiej oświacie.

Wieloletni dyrektor ZSZ nr 2 w Ostrołęce Grzegorz Żebrowski zrezygnował w poniedziałek 26 sierpnia. Jego obowiązki przejmie tymczasowo dotychczasowy wicedyrektor Mariusz Głażewski.

– Przyczyną mojej rezygnacji jest zmniejszona liczba wicedyrektorów – mówi wprost Grzegorz Żebrowski. – Szkoła, w ogóle oświata się zmienia. Obowiązków nam ciągle przybywa. To już inna szkoła niż ta, co 10-20 lat temu. Przy obniżonej liczbie wicedyrektorów nie jestem w stanie zapewnić bezpieczeństwa i odpowiedniego poziomu nauki w szkole.

Miałem czterech wicedyrektorów, teraz trzech, ponieważ jeden przebywa na zwolnieniu. Obniżono mi ich do dwóch.

Grzegorz Żebrowski podkreśla, że podobne szkoły w innych miastach nie mają tak zredukowanej kadry kierowniczej. A o swojej rezygnacji mówi:

– To jest przykre, ale jeśli prezydent ma taką wizję, że koszty oświaty powinny być mniejsze…

Rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 złożyła też Małgorzata Tołwińska. Wpływ na jej decyzję miała z kolei redukcja godzin dla nauczycieli wspomagających w „dziesiątce”, którzy pracują z dziećmi z niepełnosprawnościami. Po zmianach będą tylko na wybranych zajęciach – na których konkretnie, podjąć decyzję ma dyrektor.

– To się mieści w przepisach, ale taka interpretacja jest na niekorzyść ucznia – powiedziała nam Małgorzata Tołwińska. – Nauczyciele wspomagający są w klasach integracyjnych, w klasach z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Te niepełnosprawności są różne, uczniowie mają różne potrzeby i ta pomoc nauczyciela wspomagającego jest nie do przecenienia. Ponadto rodzice są spokojni, że dzieci są pod odpowiednią opieką.

Małgorzata Tołwińska rezygnację złożyła w piątek 23 sierpnia. Nie ukrywa, że wpływ na jej decyzję miał też „brak możliwości merytorycznej wymiany argumentów z organem prowadzącym na temat potrzeb szkoły”.

AKTUALIZACJA

Z pracy dyrektorki Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 zrezygnowała Marzena Borkowska. Najprawdopodobniej zostanie nową dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach.

O niepokojących zmianach za nowej władzy w ostrołęckiej oświacie pisaliśmy 3 miesiące temu:

najnowszy najstarszy oceniany
Ted
Gość
Ted

Cóż , drodzy nauczyciele , zwłaszcza z ZNP, tego chcieliście ?

Gość
Gość
Gość

Dokładnie sami sobie wyrzadziliscie ten los

stacja
Gość
stacja

Jak chcecie rzetelnie informować to proszę podać budżet oświaty w mieście w ostatnich kilku latach.
Wtedy zobaczymy skąd konieczność oszczędności po działaniach jednego pana z oś. Stacja.

Vincenty
Gość
Vincenty

Przecież kulik na centrum mieszka

Ted
Gość
Ted

Pasują ci oszczędności na dzieciach z niepełnosprawnością ? Zastanów się

Lati
Gość
Lati

Budżet oświaty rósł razem z zadaniami i z całym budżetem miasta, pokaż mi działania nieracjonalne przez ostatnie lata. Było złocenie klamek? A może zatrudnianie kaszanowatych doradców ? A jeśli razi cię wsparcie dla dzieci i młodzieży to spadaj

karol
Gość
karol

Za Pana Prezydenta Kotowskiego było więcej dyrektorów i na wszystko starczało a teraz tylko zwolnienia i zwolnienia w imię oszczędności a pieniędzy jak nie było tak nie ma.

ero
Gość
ero

masz w 100% rację.

Nick
Gość
Nick

Było więcej dyrektorów co nic nie robili a piniżaki z kasy miasat leciały pełnym strumieniem do nich. A dług miasta rośnie i dobrze zę jest próba zakorkowania tego strumiena. Więc może nadejdą takie czasy że dzieci będą miały dobrą opiekę dzięki właśnie tym oszczędnościom. Trzeba za tą sytuację podziękować poprzednikom

John
Gość
John

Poprzednicy, o których piszesz, nigdy nie pożyczali na oświatę. Wszystkie obligacje były na inwestycje i jako wkład własny służyły ściąganiu kasy z Unii. Nie rozumiesz? To sprawdź i nie lżej jak bolszewik

Nick
Gość
Nick

rozumiem jak Ostrołęka sciągała kasę z UE tyle inwestycji tyle dobra dla miasta zrobili w kasie miasta pełono kasy że w reklamówkach można wynosić Janku napisz jakie długi zostawiłeś w miescie? Ile z tych doatacji co niby zrobiłeś trzeba zwrócić do UE?

Ostrołęczanin
Gość
Ostrołęczanin

Nasyłaliscie na Kotowskiego kontrole, donosiliscie do CBA, były kontrole oświadczeń majątkowych i drogie audyty. I nic, nic, nawet najmniejszego zarzutu. Zostało wam tylko wieloletnie opluwanie w tych wszystkich szmatlawcach , niektórzy nawet uwierzyli w reklamówkę choć CBA uznało , że w oświadczeniach było wszystko bez najmniejszego zarzutu. Teraz macie raj czerwono -kulikowy i konowalskiego z mo jako autorytet. Zażywajcie kąpieli we własnym…

Maro
Gość
Maro

Jakoś poprzedniej ekipie starczało i na wsparcie dzieci i na inwestycje w oświacie, samych Orlików zbudowali gromadę .

Rodzic
Gość
Rodzic

Zostań Nick wicedyrektorem i nic nie rób. Szkoły to nie word czy urząd. Wice w szkole ma co robić

Max
Gość
Max

Oszczędności nie są złe jeśli zmienia się struktury, zmniejsza wydatki reprezentacyjne czy wdraża jakieś racjonalizacje. Ale oszczędność na ludziach, zwłaszcza dzieciach, które wymagają szczególnego wsparcia, to działania paskudne. Co wam przyjdzie z tych oszczędnosci ( jeśli będą )? Jedna pieprzona uliczka więcej koło radnego czy partyjnego koleżki ?

Suziii
Gość
Suziii

I bardzo dobrze kobieta nic nie ogarnia, jescze konserwatorów więcej i sprzątaczek . A w szkole jeden wielki bałagan kobieta się nie nadawała a Florczaka puścić pisowcy nie chcieli

kaz
Gość
kaz

O nie….czterech zastępcow??? To ilu ich chce mieć 10 _ciu ????

Lati
Gość
Lati

Kaz, liczba wicedyrektorów wynika z przepisów i jest uzależniona od ilości klas i uczniów . Nie było żadnych przekroczeń . Spróbuj zrozumieć , wierzę, że dasz radę

Jeszcze ostrołęczanka, ale nie długo
Gość
Jeszcze ostrołęczanka, ale nie długo

Jak ten biedny Kulik ma coś zrobić w tym zadłużonym mieście sam jedyny otoczony bandą wilków?

Gość
Gość
Gość

Biedny Kulik?! Rwał się do władzy, to ma. To nie tylko zaszczyty, ale i ból głowy. Trzeba było myśleć wcześniej czy się nadaje, teraz trzeba patrzeć na dewastację miasta.