Reprezentanci Ostrołęki na Finałach Lekkoatletycznych. Jak im poszło?

W niedzielę 1 grudnia Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki pojechał do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, aby dzień później wziąć udział w Ogólnopolskim Halowym Finale Czwartków Lekkoatletycznych.

Na ten turniej OKLA zabrała najmłodszych zawodników, którzy mieli duże szanse na zajęcia miejsca na podium.

Trenerzy Bartosz Witkowski i Katarzyna Szuster pojechali z 3 osobami, które dobrze zaprezentowały się podczas letnich edycji Czwartków Lekkoatletycznych.

– Daria, Amelia i Wiktor są to sportowcy, którzy wykazują ogromne zaangażowanie na treningach i systematycznie uczestniczą w zajęciach Lekkoatletyka dla Każdego – mówił Trener Bartosz Witkowski.

Jak poszło młodym lekkoatletom?

Bardzo udany start zaliczyła Daria Dobkowska z rocznika 2008, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce. Poprawiła swój rekord życiowy w skoku w dal wynikiem 4,34 m i zajęła 5. miejsce.

W biegu na 60 m rekord życiowy poprawiła Amelia Zyśk (2008 rocznik, Szkoła Podstawowa nr 2 w  Ostrołęce) z wynikiem 9,38 s.

Natomiast Wiktor Laskowski (rocznik 2007, STO Ostrołęka) w skoku wzwyż skoczył na wysokość 125 cm.

– Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale to miejsce, gdzie rodzą się i trenują wielcy sportowcy, dlatego też wyjazd i udział tutaj w zawodach jest dużym przeżyciem i nagrodą dla tych dzieci – podkreślił trener Bartosz Witkowski.

Na pewno będzie to niezapomniana przygoda dla młodych sportowców. I kto wie, może i kiedyś któryś z nich wróci tam już jako zawodowy lekkoatleta.