Remont ul. Blachnickiego – idziemy na rekord?

Za chwilę zima, koniec roku. To ostatnie cieplejsze tygodnie na dokończenie remontu ul. Blachnickiego. Prace jednak niemalże stoją w miejscu.

Saga z remontem ul. Blachnickiego zdaje się trwać w nieskończoność. Jak tak dalej pójdzie, to przebudowa tej ważnej dla osiedla Centrum, ale przecież niezbyt długiej drogi (raptem 400 metrów) będzie trwać rekordowo długo…

Prace ruszyły bowiem we wrześniu 2018 roku. Fakt, że niewiele się dzieje na „placu budowy” każe powątpiewać w to, że zakończą się jeszcze w tym roku. W końcu niedługo się pewnie ochłodzi i rozkopana ulica zostanie z nami na 2020 rok.

Na osiedlu Centrum nie tylko z Blachnickiego jest problem. Wciąż zamknięte jest też skrzyżowanie tej ulicy z Sikorskiego i Grota-Roweckiego. Z tego wszystkiego z pewnością nie cieszą się rodzice, którzy dowożą swoje dzieci do położonych w okolicy szkół i przedszkola.

Jeszcze w sierpniu prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przekonywał, że ul. Blachnickiego można skończyć w około dwa tygodnie (pod warunkiem, że wykonawca, firma Ostrada, będzie mieć materiał i przystąpi do intensywnych prac). Mamy połowę listopada…

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olo

To jasne, tu chodzi o sprawienie wrażenia, że po odejściu prezydenta Kotowskiego, który bardzo wiele budował, że teraz też coś się buduje. Zatem jest pomysł na niebotyczne przeciąganie budowy Blachnickiego oraz Ostrowskiej i Sienkiewicza na stację.

do Olo

Taaak… kotowski budował (a raczej udawał że buduje)latami np. Ostrowską.
Z Witosa i Blachnickiego też się popisał że aż przykro było patrzeć.
Zarówno Blachnickiego jak i Ostrowska miały być zakończone za jego kadencji ale zostawił „zgniłe jajo” następcy.
Rozgrzebał kotowski z OSTRADĄ wiele ulic i teraz trudno to ogarnąć do kupy.

jolo

Ja to mam wrazenie, ze Ostradzie ktos radzi zeby przedluzala i zeby bylo na Kulika

Sda

marek T pełnomocnik kulika teraz daje czadu W PRZETARGACH

Vincenty

Kulikov przeciez kazał robić zdjecia?

Max

Hej, do olo, za Kotowskiego na samym Centrum wyremontowano Sikorskiego, Kleeberga, Madalińskiego , Pileckiego. Poprzedni prezydent przygotował projekt i kasę też na Majewskiego. Na Blachnickiego Kotowski przygotował projekty i kasę ( także od Wojewody), robota ruszyła i pewnie dawno byłoby po budowie. Ale przyszedł Kulik i co zrobił ? Najpierw wszystko miesiącami stało a potem , tracąc tyle czasu, dalej zdecydował się kontynuować roboty. Czy ktoś to może uzasadnić? Rodzice i nauczyciele z III LO i z SP 10, czemu nie krzyczycie, boicie się bolszewików i kaszaniarzy?

bzdura

Blachnickiego miało być skończone na długo zanim pojawił się Kulik.
Termin realizacji według umowy kotowskiego z OSTRADĄ to 15 listopada 2018 roku.

Znowu ja

Jak jest uzasadnienie to terminy się negocjuje i przedłuża . Jak uzasadnienia nie ma, nalicza się kary. W obu przypadkach należy robotę dokończyć zwłaszcza że zapewniono finansowanie. A Kulik co? Mądrzył się mądrzył , straszył , straszył a czas bezsensownie uciekał . A potem , po straconych miesiącach, dogadał się z Ostradà i łaskawie usiłuje dokończyć to co dawno powinno być dokończone . Bzdura, spróbuj zrozumieć , to nie jest trudne!

Vis

Rządzą dawni komuniści i ich klakierzy, a czego innego można było się po nich spodziewać.

Oni po prostu nic nie potrafią dobrze zrobić.

9
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x