Remont Ostrowskiej i Słowackiego nie zakończy się w tym roku

Tak na czwartkowej (26 września) sesji Rady Miasta powiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. To zła wiadomość dla ostrołęczan, którzy czekają na zakończenie tej wciąż przedłużającej się inwestycji.

Prezydent Łukasz Kulik o remoncie ulic Ostrowskiej i Słowackiego mówił przy okazji dyskusji o oświacie i budżecie miasta:

– Mamy deficyt na poziomie 29,5 mln zł i de facto zawsze jako miasto, żeby spiąć te wydatki finansowe, możemy tworzyć takie konstrukcje finansowe polegające na tym, że w ramach niewykorzystanych środków przesuwamy pewne kwoty. To było u nas robione co roku.

Już wiemy, że w tym roku na pewno nie kupimy autobusów, a ulica Ostrowska nie zostanie wykonana.

Pieniądze przeznaczone na te inwestycje zostaną więc przesunięte, aby spiąć budżet miasta.

W przyszłym roku – dodał jednak prezydent – miasto musi kupić autobusy, dokończyć remont ulicy Ostrowskiej i Słowackiego, a także zrealizować inwestycje w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych.

Przypomnijmy, że Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych wyraziła zgodę na przedłużenie terminu realizacji remontu Ostrowskiej i Słowackiego do końca 2021 roku.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Izalifnde@gmail.pl

Kulik idzie na rekord. 2 lata będzie kończył ulice, na która kasę zdoby jeszcze Prezydent Janusz Kotowski. To stworzy pozorne wrażenie, że coś soę buduje ????