Remont Ostrowskiej i Słowackiego. Czy wreszcie się skończy? (zdjęcia)

Ten remont zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Mowa o przebudowie ulic Ostrowskiej i Słowackiego w Ostrołęce. Już kilka razy zmieniano datę zakończenia tej inwestycji.

Od środy 27 maja rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Słowackiego. Dlatego na odcinku pomiędzy ul. Narutowicza a Kolejową (przed torami kolejowymi) tego dnia wprowadzono ruch wahadłowy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Ponieważ jest to dość ruchliwa droga, to przed sygnalizacją świetlną tworzą się czasem dość długie zatory. Trzeba się więc liczyć podróżą dłuższą o kilka minut.

Remont Ostrowskiej i Słowackiego w Ostrołęce ciągnie się niemiłosiernie. Termin zakończenia prac zmieniano kilkukrotnie. Jeśli nic się w ostatnim czasie w tej sprawie nie zmieniło, prace powinny być ukończone do końca lipca 2020 roku.

Na ten poślizg musiała wyrazić zgodę Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych – miasto ma czas na finalizację inwestycji do końca 2021 roku.

Przypomnijmy, że na tę inwestycję duże dofinansowanie pozyskały poprzednie władze miasta. Wszystkie roboty kosztować będą około 23 mln zł. W ramach prac przebudowany będzie ok. 2,7 kilometrowy odcinek drogi. Nie tylko położono nowy asfalt, ale także wybudowano nowe rondo, chodniki, zatoki autobusowe.

Zobaczcie zdjęcia z aktualnie prowadzonych prac:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Żenada

I tu należy podziękować kotowskiemu vel „podlegly” albo „pseudo presidento” że zgotował nam ten los wiele lat temu podpisując z „ulubionym” wykonawcą OSTRADĄ umowę na wykonanie ostrowskiej tak że ostrada wykonuje ją bodajże 3 rok i zapisy umowy nie pozwalają na wpis „Ostrady” do panteonu nicości.
Prawdziwie uczciwy prezydent przygotowałby umowę tak że wykonawca w razie opóźnień musiał dokończyć prace na własny koszt.
A tymczasem ostrada robi co chce a zapisy umowy z kotowskim prawdopodobnie nie pozwalają na pociągnięcie ostrady do oddzialnosci za wieloletnie opóźnienia.
Ale co to kotowskiego obchodzi……..
On teraz jest specjalistą od budowy elektrowni węglowej w Ostrołęce.

Stasiek

Ta inwestycja trwa tak długo,bo to jest jedyna inwestycja w tej kadencji 🙂

Ja iona

I pan baleron nie może dać sobie rady z ostradą