Remont kasyna w Ostrołęce: jest propozycja skąd wziąć brakujące pieniądze

W budynku po policyjnym kasynie przy ul. Bogusławskiego w Ostrołęce ma powstać Centrum Aktywności Seniorów. Ogłoszono przetarg na remont pustostanu i znalazło się 9 chętnych firm na podjęcie się tej inwestycji. Problemem mogły być tylko finanse, ponieważ oferty opiewały na kwoty wyższe od tej, którą na przebudowę kasyna zamierzało wydać miasto.

Ratusz znalazł rozwiązanie. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zajmą się zmianami w budżecie na 2021 rok. Nie jest ich wiele – w jednym z punktów zaproponowano skąd wziąć więcej pieniędzy na Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Bogusławskiego. W planach jest zmniejszenie wydatków na budowę ulicy Nadnarwiańskiej o 240 tys. zł na rzecz remontu kasyna:

„Zmniejszenie planu wydatków na zadaniu inwestycyjnym pn. „Budowa ul. Nadnarwiańskiej” (rozdział 60016, § 6050), o kwotę 240.000 zł (ponadto ustala się łączne nakłady inwestycyjne – 2.776.210 zł), z przeznaczeniem na zwiększenie planu wydatków na zadaniu inwestycyjnym pn.: „Remont budynku przy ul. Bogusławskiego 4 dla potrzeb Centrum Aktywności Seniorów” (rozdział 70005, § 6050), o kwotę 240.000 zł (ustala się łączne nakłady inwestycyjne – 2.200.000 zł);

Zachodzi konieczność zwiększenia planu wydatków, ponieważ w wyniku postępowania na wybór wykonawcy zadania wartość najniższej oferty przewyższa wysokość zabezpieczonych na ten cel środków. Zwiększenie wartości planu wydatków pozwoli na wybór oferty z przetargu nieograniczonego na roboty budowlane.”

Zarówno budowę ul. Nadnarwiańskiej, jak i remont budynku po policyjnym kasynie zaplanowano na 2021 rok.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tom

Mimo lewactwa w ratuszu, polski rząd pomoże pewnie w finansowaniu Nadnarwiańskiej .Pomoc Pana Posła dla mieszkańców Nadnarwiańskiej to jedyna szansa.

Rafa

Słusznie, na Kulika nie mają co liczyć

Gość

Co to znaczy mimo lewactwa. Poseł nie robi łaski. To jego obowiązek . Uzależnienie przyznawania funduszy od politycznych wyborów mieszkańców to mafijne rozwiązanie.

Gość

Tak było jak rządziła PO.

Romek

To prawda.