Rekrutacja do szkół średnich w Ostrołęce. Sprawdźcie, gdzie są wolne miejsca

Naukę w roku szkolnym 2019/2020 w liceach, technikach oraz szkołach branżowych rozpocznie więcej uczniów niż w poprzednich latach. W niektórych szkołach średnich w Ostrołęce są jeszcze wolne miejsca.

Wprowadzona reforma oświaty zakładała przywrócenie ośmioklasowej szkoły podstawowej, a także likwidację gimnazjów. W roku szkolnym 2019/2020 będziemy mieć więc do czynienia z podwójnym rocznikiem: naukę bowiem zakończyli uczniowie ósmej klasy podstawowej, a także uczniowie gimnazjum. Starają się oni o miejsca w szkołach branżowych, technikach i liceach.

– W związku z dużym zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów kontynuowaniem nauki w liceach ogólnokształcących, prezydent miasta Ostrołęki zdecydował o uruchomieniu od 1 września dodatkowych klas licealnych (1 oddział po szkole podstawowej oraz 1 oddział po gimnazjum) w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce – poinformował kierownik biura prasowego miasta Piotr Potulski, który dodaje, że „w razie potrzeby będą podejmowane kolejne działania w celu umożliwienia wyboru odpowiedniego typu szkoły wszystkim tegorocznym absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów”. 

Poniżej publikujemy listy wolnych miejsc w szkołach w Ostrołęce (oddzielnie dla absolwentów podstawówek, oddzielnie dla gimnazjów, ponieważ rekrutacja dla nich jest odrębna i nie rywalizują oni między sobą o miejsca).

Dodajmy, że w części szkół (przykładem III LO) nie ma obecnie wolnych miejsc, jednak sytuacja może ulec zmianie: osoby, które dostały się do takiej szkoły mogą przecież wybrać inną placówkę.

AKTUALIZACJA

Są nowe miejsca dla absolwentów szkół podstawowych:

  • 9 w III LO (matematyka, geografia, j. angielski)
  • 10 w Technikum nr 3 (technik informatyk)
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
John

Rok nie jest łatwy, ale przy odrobinie starań można dać radę. Dziwne, że jakiś platformówką się nie pochlastał dla na znak protestu przed szkołą🙂

Rodzic

Cieszę się, że mój Młody dostał się gdzie zamierzał, reforma go nie zestresowała, za to strajk nauczycieli bardzo.

Gość

Prezydent Kotowski dobrze przygotował miasto do reformy.

Onek

Wizyta u psychologa, psychiatry po tej reformie przyda się wszystkim

Frank

Widać nauczyciel z ZNP
We wrześniu pewnie będzie kolejny strajk, tak pod wybory, ale mi jako rodzicowi z tych strajków utrwalił się obraz nauczycieli przebranych za świnie czy krowy oraz fakt, iż byli gotowi zablokować matury.

Onek

Widzisz Frank tobie też przydałby się psycholog żeby wymazać świnie i krowy z twojej głowy.

Zespół Szkół Powiatowch w Czerwinie

Zespół Szkół Powiatowych w Czerwinie posiada również wolne miejsca w technikum: zawód technik agrobiznesu. Uczniom technikum gwarantujemy:
• Udział w projekcie „ Erasmus+ – Praktyczny uczeń+” – miesięczny wyjazd na praktykę do Hiszpanii;
• Comiesięczne spotkania z pracodawcami – wyjazdy do zakładów przetwórstwa spożywczego;
• Bezpłatny kurs prawa jazy kat. B i T;
• Bezpieczeństwo, miłą i przyjazną atmosferę w szkole. ul. Piastowska 23 A, tel. 29-761-45-15

Mieszkaniec

Zmiany są zawsze trudne, zwłaszcza w czasie wprowadzania tego co nowe. Ja nie mam wątpliwości , że 4-letnie liceum jest lepsze niż to co było

II SLO im. Toniego Halika w Ostrołęce

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce posiada wolne miejsca w klasie o profilu wojskowo-policyjnym, humanistycznym, matematyczno – fizycznym, sportowo-obronnym. Szkoła bezpłatna. Zapraszamy. tel 29 764-54-37. Kancelaria szkoły czynna od 8.oo do 15.oo