Rekonstruktorzy z Kurpiowszczyzny zapraszają do Kadzidła i Piaseczni

Pod koniec kwietnia Brygada Bagienniki zaprasza do Kadzidła na imprezę Air Soft Gun, a w czerwcu – dzięki Kurpiowskiej Grupie Rekonstrukcji Historycznej, będziemy mogli oglądać inscenizację rozbicia schronów „Lasa” w miejscowości Piasecznia.

Niektórzy pewnie postrzegają nas jako zabawę w wojsko, ale nam chodzi raczej o samodoskonalenie się. W naszych szeregach są ludzie z rożnych grup społecznych, a to co ich łączy to patriotyzm. Organizujemy i jeździmy na różnego rodzaju spotkania, gdzie – współpracując z Fundacją Etos, szkolimy ludzi z naszego stowarzyszenia, m.in. w ramach pomocy przedmedycznej i grup poszukiwawczo-ratowniczych. Bierzemy też udział w rekonstrukcjach i inscenizacjach oraz obstawiamy uroczystości patriotyczne: państwowe i samorządowe – mówi Tomasz Kisiel, prezes Kurpiowskiej Grupy Historycznej „Las”.

„Las” nastawia się głównie na rekonstrukcje historyczne oddziałów lokalnie walczących. Brygada Bagienniki, która wchodzi w skład
Kurpiowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej„Las”, to grupa ASG (z ang. Air Soft Gun, co oznacza pozorację pola walki z użyciem broni pneumatycznej) – której celem jest relaks na świeżym powietrzu, podczas którego można poprawić kondycję, zacieśnić relacje międzyludzkie, i świetnie się przy tym bawić.

Trzon grup stanowi około 35 aktywnych członków, ale obie grupy są otwarte dla wszystkich.

fot. Anna Suchcicka

Dzięki naszej inicjatywie zostały zrekonstruowane schrony „Lasa” w miejscowości Piasecznia. Przez osiem lat o to się staraliśmy – mówi Tomasz Kisiel, i zaprasza do współdziałania wszystkich chętnych.

Jak grupy działają? – będzie można przekonać się o tym osobiście 28 kwietnia w Kadzidle, gdzie będzie organizowana gra ASG przeznaczona dla osób wieku 15-17 lat połączona ze stoiskami: ASG, grup rekonstrukcyjnych, wojska i Mówiącego Kija. Z kolei, w czerwcu, planowana jest inscenizacja historyczna z okazji 71. rocznicy rozbicia schronów „Lasa”. Przyjazd zapowiedzieli rekonstruktorzy z całej Polski.

FB Kurpiowska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „LAS”
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Imperator

Fajni ludzie dobra robota..pozdrawiam

Schron

Schrony Lasa są w miejscowości Gleba a nie Piasecznia!!!