RCKK w Myszyńcu zyska sprzęt do sali kinowej, będzie miało też bufet

Pieniądze na „poszerzenie oferty kulturalnej” Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej otrzymała gmina Myszyniec.

Umowę na dofinansowanie RCKK w Myszyńcu podpisali marszałek Adam Struzik oraz burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk. Dotacja wyniesie 588 tys. zł, a całe zadanie – ok. 980 tys. zł.

W tej chwili jest modernizowana sala widowiskowa – to też dzięki decyzji zarządu województwa o przyznaniu unijnego wsparcia. Będzie wyposażona w specjalny sprzęt i miejsce dla tłumacza – jednak nie języka obcego, a gwary kurpiowskiej. Będzie on tłumaczył przedstawienia w całości grane w gwarze kurpiowskiej.

To pierwszy etap remontów w RCKK. Drugi zakłada zakup sprzętu do projekcji filmów, profesjonalnego oświetlenia i nagłośnienia. Będą tu kurtyny, rolety i podłoga baletowa.

„W ramach prac wyremontowane zostaną też łazienki, dobudowane foyer, a pomieszczenie biurowe zamieni się w bufet. Modernizację przejdzie także kotłownia. Zakończenie inwestycji zaplanowano na maj przyszłego roku” – czytamy na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

– Instrument zadań ważnych stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych samorządach, które nie są w stanie same zrealizować niezbędnych inwestycji. To już druga edycja programu wsparcia. W bieżącym roku na jego realizację przeznaczyliśmy 50 mln zł. Potrzeby wciąż są duże. Zwłaszcza teraz, gdy z powodu epidemii wpływy do budżetów samorządów są coraz niższe – mówił marszałek Adam Struzik.

To jednak nie koniec wsparcia dla samorządów powiatu ostrołęckiego. O pozostałych dotacjach napisała rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska:

Fot. Google Street View