Ratownicy z Ostrołęki spisali się na medal. A w zasadzie aż na trzynaście medali

Aż trzynaście medali (7 złotych i 6 srebrnych) wywalczyli zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019. Zawody zostały rozegrane 17 listopada w Gdańsku.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Maja Furmaniuk, Karolina Kaczyńska, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski i Dawid Świercz.

Bezkonkurencyjni w swoich startach byli: Mateusz Adamowski w kategorii junior i Kamil Bojarski w kategorii junior młodszy, którzy w swoich kategoriach zdobyli po trzy złote medale.

Kolejne medale dla Ostrołęki zdobyli: Karolina Kaczyńska w kategorii junior – złoty i srebrny medal, Kacper Mierzejewski dwa srebrne medale w kategorii junior oraz Dawid Świercz również dwa srebrne medale w kategorii open.

Najmłodsza zawodniczka Maja Furmaniuk, która rywalizowała w kategorii młodzik, z zawodów wróciła z pucharem za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji podsumowującej wszystkie edycji Ligii. W tej samej klasyfikacji Kacper Mierzejewski uplasował się na drugim miejscu w kategorii junior. Ponadto sztafeta męska na dystansie 4×50 m z przeszkodami w kategorii Open uplasowała się na drugim miejscu.

Był to bardzo udany start i sprawdzian dla moich zawodników, który oprócz zdobyczy medalowych zaowocował dobrymi czasami. Powinno to przełożyć się na ich dobre występy w zbliżających się Zimowych Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w najbliższy weekend w Kędzierzynie Koźlu – Dariusz Małkowski.