Radny mówi o kompromitacji w sprawie absolutorium. A jak kiedyś głosowali prezydent i wiceprezydent?

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika bronił wiceprzewodniczący Stanisław Szatanek (Ostrołęka dla Wszystkich), który kilka razy nawiązał do decyzji o nieudzieleniu Łukaszowi Kulikowi absolutorium.

Radni nie udzielili absolutorium prezydentowi Łukaszowi Kulikowi za 2019 rok na tej samej sesji, podczas której nie przyznali mu wotum zaufania (więcej pisaliśmy o tym TUTAJ). Regionalna Izba Obrachunkowa, która wcześniej wydała pozytywną opinię co do budżetu miasta, unieważniła tę uchwałę. Ta decyzja wielkim zaskoczeniem nie była – RIO przygląda się finansom miasta, radni natomiast, tak jak to przy uchwałach absolutoryjnych często bywa, zazwyczaj oceniają całą działalność prezydenta.

Wiceprzewodniczący Stanisław Szatanek podczas obrad na ostatniej sesji Rady Miasta z 20 października poruszył sprawę braku absolutorium i unieważnienia tej uchwały przez RIO:

– Później było głosowane absolutorium dla pana prezydenta, gdzie radni mieli pełną świadomość, że jest opinia RIO i tak naprawdę nie wypada głosować przeciwko RIO.

Prosiłem państwa, żebyśmy się nie kompromitowali, że nie możemy głosować przeciwko absolutorium, bo RIO to uchyli – mówił wiceprzewodniczący Szatanek, później określając to jako głosowanie na złość panu prezydentowi.

Oczywiście Stanisław Szatanek jest nowym radnym, więc nie można go rozliczać z głosowań w poprzedniej kadencji. Z ciekawości sprawdziliśmy jednak, jak głosowali w sprawie absolutorium dla ówczesnego prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego obecny włodarz miasta Łukasz Kulik, którego Szatanek tak broni, a także wiceprezydent Maciej Kleczkowski (wówczas panowie byli radnymi). Pamiętajmy, że w przypadku tamtych głosowań RIO również wydała pozytywną opinię co do budżetów:

absolutorium za 2014 rok – Łukasz Kulik przeciw, Maciej Kleczkowski przeciw
absolutorium za 2015 rok – Łukasz Kulik nieobecny, Maciej Kleczkowski wstrzymał się od głosu
absolutorium za 2016 rok – Łukasz Kulik przeciw, Maciej Kleczkowski przeciw
absolutorium za 2017 rok – Łukasz Kulik przeciw, Maciej Kleczkowski przeciw

No cóż, wnioski nasuwają się chyba same – punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Czy zatem tamte głosowania Łukasza Kulika i Macieja Kleczkowskiego także „były na złość” i kompromitujące? My tego oceniać nie chcemy, tu już musiałby wypowiedzieć się wiceprzewodniczący Szatanek.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kociemir

Przykład totalnej hipokryzji 😉

Wyborca Ł. K

Jest potężna przepaść intelektualna, kultury osobistej oraz emocjonalnej. pan obecny prezydent do pięt nie dorasta poprzednikowi!

Karolek

Czego wy wymagacie od Diabełka? Beton

Janek

Kompromitacja Pana Szatanka.

Tom

Drodzy Radni, naprawdę musicie trzymać Szatanka w prezydium Rady? Chcecie by dalej Was reprezentował ?

Parafianka

Co to ma być chroni się zbirow i bandytów A się oszczędza na oświetleniu rano na stacji że można kogoś przejechać ciemno jak w D… u murzyna nie obrażając czarnoskórych ale jak przyjdą wybory rozliczy stacja cwaniaków….

Ula

Prawda wychodzi na wierzch, ale wyznawcy Kulika i tak nic nie załapią