Radny Grabowski pyta o tzw. czarną dróżkę

Kilka pytań odnośnie inwestycji miał do prezydenta podczas sesji Rady Miasta z 19 czerwca radny Jerzy Grabowski.

Radny – już nie po raz pierwszy – jest mocno zainteresowany przyszłością tzw. czarnej dróżki, która łączy Ostrołękę z gminą Rzekuń. W 2020 roku zabezpieczono na nią kwotę 150 tys. zł.

– Czy jakieś rozmowy są prowadzone z gminą Rzekuń? – pytał radny Jerzy Grabowski. – Czy te 150 tys. zł to na dobry początek?

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik tłumaczył, że 150 tys. zł pójdzie na przygotowanie dokumentacji projektowej (zarówno na część miasta, jak i gminy).

– Wójt tężnie już niedługo chyba zacznie budować, to zrobiłby całą drogę, a my w zakresie samego projektu dołożymy już na starcie, a potem będziemy partycypować w projekcie w tej kwocie, która odpowiadałaby naszej części – mówił prezydent, dodając, że po stronie rzekuńskiej… – Ma tam być fest, więc u nas ma być tak samo. Mam nadzieję, że to w przyszłym roku pójdzie do realizacji, bo wójt mocno działa w tej kwestii, aby przyspieszyć tę sprawę.

Radny pytał też o to, co dalej z budową ul. Ostrołęckich Harcerzy i Cieplińskiego „Pługa”. Mówił, że kwota na ich realizację w budżecie – 150 tys. zł – wielka nie jest. Prezydent odpowiedział, że projekt ul. Cieplińskiego, Ostrołęckich Harcerzy i łącznika z osiedlem Kwiatowym powinien być gotowy w okolicach lipca. Miasto będzie starać się o środki na tą inwestycję z Funduszu Dróg Samorządowych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna

Dobrze, że remont ulicy Czarnej dróżki łączącej Stację PKP z Rzekuniem jest w planach Wójta Gminy Rzekuń i Prezydenta Miasta Ostrołęki.

OLaf

szkoda że w poprzedniej kadencji Pan radny nie załatwił tej sprawy , a miał spore możliwości

gogogość

wtedy byś narzekał na kolejne rzeczy, które by teraz załatwiał, że nie załatwił ich wtedy.