Radni zbiorą się nadprogramowo: chodzi o zmiany w budżecie. Z czym miasto nie zdąży?

W najbliższą środę 20 listopada będzie obradować Rada Miasta Ostrołęki. Tematem głównym będą zmiany w budżecie.

A trochę ich będzie. Większość z nich dotyczy niewykonanych inwestycji, na które władze miasta poprzedniej kadencji pozyskały dofinansowanie w łącznej kwocie prawie 28 mln zł. Te zmiany w budżecie zapowiadał prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik na sesji z 26 września – pisaliśmy o tym TUTAJ.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy:

„Przedłużające się procedury związane z wyborem wykonawcy, a także wystąpienie utrudnień i problemów w trakcie trwających procesów realizacji inwestycji spowodowało, ze część robót budowlanych zaplanowanych do wykonania w 2019 roku oraz płatności będzie musiała być realizowana w 2020 roku.”

O jakich inwestycjach mowa? Chodzi m.in. o budowę Multicentrum, utworzenie ścieżek rowerowych, zakup nowych autobusów MZK, stworzenie Systemu Zarządzania Ruchem w Ostrołęce czy o przebudowę ulic Ostrowskiej i Słowackiego.

Ponadto proponuje się wstrzymanie zadań inwestycyjnych: remontu Urzędu Stanu Cywilnego i Galerii Ostrołęka, Miejskiego Systemu Informacji, przebudowy ul. Rejtana, budowy i modernizacji małej infrastruktury na szlaku wodnym Pisa-Narew.

Zaoszczędzone z tego tytułu pieniądze (200 tys. zł) – jeśli zgodzą się radni – pójdą na remont ul. Olimpijskiej (10 tys. zł – tyle mniej więcej brakuje miastu na to zadanie) oraz na wynagrodzenia i składki na ubezpieczenia społeczne pracowników Szkoły Podstawowej nr 6 (190 tys. zł).

Sesja odbędzie się 20 listopada. Początek o godz. 16.15.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lenin

Że wszystkim zwalniać dalej

Kama

Kurde, wcześniej Kulik i Kleczkowski krytykowali, że wszystkiego za mało i za wolno, teraz pokazali co naprawdę potrafią…

John

Kama, w inwestycjach to oni chyba nic nie potrafią

Nina

Za to jeden potrafi tańczyć w czerwonych porciętach ( choć rytmu nie wyczuwa) a drugi wywalać ludzi na bruk

Tre

A to ćw…ki

Melania

W tak opłakanym stanie poprzednicy zostawili te miasto… wstyd

Ewelin

Melanio moja wykształcona.To miasto
..jeszcze raz „to”…nie ,”te”.

EWELIN

Melanio wykształcona…to miasto…jeszcze raz…to….nie te….

Nina

Melania, ile czasu ty i tobie podobni będziecie bredzić o poprzednikach? Poprzednicy przygotowali projekty i kasę, zaczęli realizację. Kulik miał tylko kontynuować i dokończyć . To naprawdę proste. I nic prawie nie zrobił . Teraz wycofuje inwestycje. Czego ty nie rozumiesz, kogo bronisz?

Nina

Melania, za Kotowskiego zrobili przeszło 130 ulic, nowy basen, stację segregacji, kilkanaście nowych boisk ze sztuczną nawierzchnią, korty, drugą salę kinową, muzeum, zapewnili kasę na most, pobudowali kilka domów socjalnych, tysiące metrów chodników i ścieżek rowerowych, poszerzyli granice miasta – będą miliony podatków z elektrowni. I tak można wymieniać . Tylko czy jesteś w stanie cokolwiek zrozumieć ?

Marian

Marazm i głupota Kulika i Kleczkowskiego mnie poraża. Powiat ostrołęcki pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych ponad 50 mln złotych, a Ostrołęka na czele z Kulikiem – 0 ZŁ.

Gość

to wszystko co dzieje się w naszym mieście kojarzy mi się z Królem Maciusiem Pierwszym

Krycha

Słuszna uwaga i porównanie.Chłopcy bawią w rządzenie…A skutki są identyczne jak w Królu Maciusiu…

13
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x