Radni nie rozmawiali o orzeczeniu Trybunału. Projekt nie wszedł do obrad

Ten projekt uchwały od początku wywoływał wiele emocji. Chodzi o stanowisko Rady Miasta w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Ostatecznie nie wszedł do porządku obrad – tak zdecydowali radni.

Grupa radnych złożyła projekt uchwały w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczący „poszanowania praw kobiet”. Chodzi o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją. Można się było spodziewać, że dyskusja na ten temat będzie gorąca i polityczna.

Aby radni mogli jednak zająć się stanowiskiem, wcześniej należało wprowadzić stosowny projekt uchwały do porządku obrad. Ta sztuka się nie udała. 9 radnych było przeciw wprowadzaniu projektu uchwały, 5 wstrzymało się, 7 opowiedziało się „za”. „Za” głosowali radni Koalicji Obywatelskiej i Ostrołęki dla Wszystkich.

Przypomnijmy, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego stwierdza, że Konstytucja Rzeczypospolitej otacza ochroną prawną każdego człowieka, także przed narodzeniem, i że nie jest zgodne z Konstytucją uśmiercanie nienarodzonych dzieci – także wtedy, gdy występuje duże zagrożenie choroby, wady bądź upośledzenia. W związku z tym orzeczeniem miały miejsce protesty, także w Ostrołęce.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tom

To dobra wiadomość , jeszcze są w Radzie samorządowcy a nie politykierzy

Pola

Pogoncie wreszcie tego czerwonego Szatanka, nie uważacie że on psuje wizerunek Rady?

Gość

Szatanek może mieć inne poglądy niż Ty czy ja. Ale jest człowiekiem uczciwym, miłym, skromnym, sympatycznym i otwartym na innych. Dodatkowo potrafi w bardzo logiczny sposób odnieść się do różnych zagadnień. Pomógł także wielu ludziom. Dlatego cieszę się, że jest członkiem Rady Miasta i zasiada w jej prezydium.

Rafa

Bolszewicy i aborcjonisci poszli won!

Znajomy

A jak zagłosowała pani A. Szatanek? Czy wiarę w Boga i uczestnictwo w nabożeństwach da się pogodzić z popieraniem uśmiercania nienarodzonych? Napiszcie imiennie kto jak głosował , proszę

Wera

Właśnie, co jest ważniejsze ? Słuchanie czerwonego teścia, posłuszeństwo lewackiemu ugrupowaniu czy szacunek wobec życia każdego człowieka , nawet maleńkiego i chorego?

wyborca

Poproszę o imienną informację jak Państwo Radni głosowali ?

Tytus

Droga Redakcjo, słabe to zdjęcie przy artykule, umożliwianie zabijania dzieci to nie jest walka o prawo wyboru.

Ula

Słuszna decyzja Radnych, po co tracić czas na słuchanie pierdół w wypowiedziach Szatanka

Max

Można było odrzucić w głosowaniu , ale po co tracić czas na wywody pieniaczy . Brawo Państwo Radni

Anna

Zwyciężył rozsądek.

stacyjnianka

Stacyjnianka
p.E.Szatanek(dyrektor SP-dzięki teściowi) popierała ws uśmiercania dzieci.Jak kobieta na takim stanowisku uczy dzieci a wcześniej w przedszkolu.Nie zycze sobie aby tacy ludzie uczyli moje dzieci,trzeba coś z tym zrobić-radni w was nadzieja-pomóżcie nam rodzicom .My jesteśmy gotowi aby zaprotestować w tej kwestii -nie będą ci zdrajcy-lewusy naszym dzieciom w glowach mącić.

Bmw

Niepokoi mnie ten znak graficzny” najpopularniejszy komentarz”. Kojarzy mi się z wypowiedziami radnego ostr.pis. co to?