Radni funkcyjni po wielokroć

Przewodniczący rady – 1980 zł, wiceprzewodniczący – 1550 zł, przewodniczący komisji – 1450 zł, wiceprzewodniczący komisji – 1050 zł, szeregowy radny – 870 zł – tyle wynosi miesięczne wynagrodzenie ostrołęckich radnych. Kwoty nie odbiegają od standardów, ale jeśli jeden radny jest po wielokroć radnym funkcyjnym, wówczas bardzo nieszablonowa jest spoczywająca na nim ilość obowiązków.

Jesienią wyborcy wybrali radnych, a potem radni wybrali spośród siebie radnych funkcyjnych: tych – którzy zasiadają w prezydium rady, i tych – którzy kierują pracami poszczególnych komisji stałych. Funkcyjni radni z założenia mają więcej pracy, a więc są także lepiej wynagradzani. W Ostrołęce lepiej płatnymi funkcjami podzielili się radni klubów Ostrołęka dla Wszystkich, Nasza Ostrołęka oraz Bezpartyjne Miasto w porozumieniu z klubem PO.

To normalne, że ekipa rządząca woli współpracować z koalicjantami, ale w tym przypadku koalicjanci zagarniając całą pulę „radnych funkcyjnych” wzięli na siebie bardzo dużo obowiązków. Czy podołają?

Do ,,wielofunkcyjnych’’ radnych należą: Jacek Łuba (BM) – raz przewodniczący i dwa razy wice, Adam Kurpiewski (PO) – raz przewodniczący i dwa razy wice, Piotr Wierzba (NO) – raz przewodniczący i raz wice, Mariusz Łuba(OdW) – raz przewodniczący i raz wice, Ewa Szatanek (OdW) – raz przewodnicząca i raz wice, Mariusz Mierzejewski – raz przewodniczący i raz wice. Przewodniczący pozostałych komisji to: Mariusz Popielarz, Waldemar Popielarz (obaj PO) oraz Paweł Niewiadomski, Wojciech Parzychowski i Grzegorz Gołaś (wszyscy NO). W prezydium rady zasiadają: Wojciech Zarzycki (przewodniczący z NO) oraz Jakub Frydryk (BM) i Stanisław Szatanek (OdW).

Jednym z najbardziej obarczonych pracą radnych jest Adam Kurpiewski. Zapytaliśmy go jak sobie rodzi z ogromem obowiązków, i jakie za to otrzymuje wynagrodzenie?

– Jako doświadczony radny radzę sobie z zasiadaniem w prezydiach komisji aby dzielić się doświadczeniami z nowymi radnymi. Nie wiąże się to z dodatkowym wynagrodzeniem, jest to praca społeczna. Jako radny otrzymuję dietę tylko za bycie przewodniczącym w komisji sportu. Za nieobecność na którejkolwiek komisji obcinana jest dieta o 10 proc. A ilość pracy zależy głównie od projektu uchwały, nad którą się pracuje.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Klek

Za PiSu Przewodniczącymi dzielili się PiS i TPO. Już się chyba nachapaliście skoro na utworzenie nowej szczujni wystarczyło.

Olo

Odezwał się ten co go du…a boli z zawiści i strachu przed prawdą. Szczują zajmujesz się ty i twoi POplecznicy z mojej Ostrołęki.

Olo

Tak sobie dobrze radzi Kurpiowski że z żoną na zagranicznychwczasach ciągle siedzi. Non stop.

Anonimowo

O co chodzi? Ostrołęka dla wszystkich, czyli ogrodniczo-klekotowych wyznawców ?

John

Klek, czytaj z uwagą, albo wysil się i pomyśl. Poprzednio jednak przynajmniej z największego klubu NO byli ludzie w prezydiach komisji. A przy okazji – widziałeś kiedyś artykuł na MO, gdzie zapytano o zdanie na opisywany temat byłego prezydenta, a tu jak widzisz pytają pracusia Kurpiewskiego, jak nie widzisz różnicy to masz problem. i zjeżdżaj do swojej szczujni.