Radnego propozycje inwestycyjne. Co obiecuje zrobić Łukasz Kulik?

Radny Paweł Niewiadomski (Nasza Ostrołęka) napisał do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika interpelację w sprawie inwestycji na 2021 rok. Zaproponował wpisanie do budżetu miasta kilka zadań.

Ten rok w Ostrołęce nie obfitował w nowe inwestycje (wyłączając te mniejsze, realizowane w ramach budżetu obywatelskiego). Wiele osób obiecuje sobie zatem więcej w 2021 roku. Za ponad miesiąc powinniśmy poznać budżet na przyszły rok przygotowany przez prezydenta i jego pracowników. Tymczasem radni zgłaszają do ratusza swoje propozycje inwestycyjne.

Zrobił tak m.in. radny Paweł Niewiadomski, który skupił się na czterech osiedlach: Bursztynowe, Centrum, Pomian i Stacja. Co mu odpowiedział prezydent Ostrołęki?

Radny zaproponował budowę ciągu pieszo-rowerowego na „wale carskim”. Prezydent odpisał, że ta inwestycja będzie możliwa po zaprojektowaniu obwodnicy miasta i skrzyżowania ul. Goworowskiej i Pomian. Zatem trzeba czekać (sam projekt obwodnicy ma być gotowy mniej więcej na jesieni 2022 roku).

Miasto zamierza budować ulice Ostrołęckich Harcerzy i Cieplińskiego „Pługa”, a na temat dokończenia ul. Barzykowskiego prowadzi rozmowy z Małą Spółdzielnią Mieszkaniową Zorza (chodzi o inwestycję realizowaną wspólnie ze spółdzielnią).

Co do remontu ulicy Pomian, to miasto złożyło wniosek o dofinansowanie rządowe i czeka na jego ocenę. „Jeśli chodzi o odcinek drogowy w kierunku Dzbenina, to docelowo nowy przebieg trasy będzie projektowany po wykonaniu obwodnicy miasta wraz z mostem na wysokości ronda im. majora Zygmunta Szendzielarza Łupaszki” – napisał Łukasz Kulik. Mowa więc o czasach dość odległych. Brakujący fragment chodnika przy ul. Błękitnej być może zostanie ujęty w budżecie miasta, ale w kolejnych latach. Chyba że mieszkańcy wcześniej zgłoszą go do budżetu obywatelskiego.

Jeśli zaś mowa o inwestycjach drogowych na osiedlu Stacja (ulice Nałkowska, Wiejska, Rolna), to prezydent przypomniał, że na osiedlu Stacja priorytetem jest powstanie Multicentrum. Skorzystał z okazji, aby wypomnieć, że projekt został niedoszacowany (tu warto zauważyć, że przygotowywano go kilka lat temu i od tego czasu ceny materiałów oraz płacy poszły w górę). Na budowę wspomnianych dróg w przyszłym roku zatem nie ma co liczyć.

Pełna odpowiedź prezydenta Łukasza Kulika tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
123

W końcu zrobi w ciągu jednej kadencji coś co poprzednik przez 12 lat nie potrafił.

Olo

Nawet 1000 lat nie wystarczy Kulikowi ma zrobienie tyle co złotowski zrobił w 4 lata. To widać i to wie każdy normalnie rozumiejący

Rafa

Kotowski i jego ekipa zbudował /przebudował ok. 150 ulic. Kulik przez dwa lata praktycznie nic z własnej inicjatywy ( dokończenie Ostrowskiej/Słowackiego czy zrealizowanie kilku innych , na które projekty i kasę przygotował p. Kotowski odbyłoby się nawet gdyby prezydentem był p. Wierzba). Więc zastanów się co piszesz

Ostrołęczanka

Oj za dużo tych inwestycji to nie będzie:(((

Olo

Powiem więcej ciemność na kolejne lata widzę ciemność