Radna pytała o awarie sieci wodociągowej. Odpowiedź jest, ale bez konkretów

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik odpowiedział radnej Grażynie Sosnowskiej w sprawie częstych awarii sieci wodociągowej na osiedlu Cell-dom. Radna prosiła o nową sieć wodociągowa.

Grażyna Sosnowska (klub PiS) napisała, że wykonanie nowej sieci wodociągowej na osiedlu Cell-dom warto uwzględnić w budżecie miejskiej spółki OPWiK na 2021 rok. Mieszkańcy skarżą się bowiem na częste awarie obecnej sieci – a liczy ona około 60 lat.

„Częste usuwanie przecieków to duże niekontrolowane ubytki wody, a tym samym spore straty finansowe – czytamy w interpelacji autorstwa Grażyny Sosnowskiej – Natomiast włączanie i wyłączanie obiegu wody powoduje, że zawory czerpalne zatykają się rdzą, a woda przez pewien czas ze względu na zanieczyszczenia ma zmienioną barwę i nie nadaje się do użytkowania, co powoduje uciążliwości dla odbiorców.”

Radna dodała też, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Cell-dom sfinansowała projekt nowej sieci wodociągowej (i prawdopodobnie jest on wciąż aktualny).

Prezydent Ostrołęki zasięgnął języka w OPWiK i odpisał, że…

„Inwestycja została uwzględniona w projekcie wieloletniego planu inwestycyjnego na lata 2021/2024. Zadanie będzie realizowane w miarę posiadanych środków finansowych przez OPWiK.”

Radna w ostatnim czasie pytała też o przebudowę ul. 5. Pułku Ułanów Zasławskich i wykonanie oświetlenia na ul. Krańcowej. Te interpelacje czekają jeszcze na odpowiedź.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vincenty

A czego można było się spodziewać. Obiecanki cacanki.