Radna pyta o nagrody dla wiceprezydenta Kleczkowskiego. Ile i za co

Pojawiła się kolejna interpelacja radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak (PiS). Po raz kolejny radna pyta w niej prezydenta Łukasza Kulika o jego zastępcę, Macieja Kleczkowskiego.

Tym razem radna chce poznać wysokość nagród wypłaconych prezydentowi Ostrołęki Maciejowi Kleczkowskiemu w tym roku. Interpelację w tej sprawie złożyła jeszcze przed ostatnią sesją Rady Miasta, podczas której prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi nie udzielono wotum zaufania i absolutorium.

Wówczas swoje zapytanie nieco rozszerzyła: poprosiła także o informację o wypłaconych Kleczkowskiemu premiach i środkach finansowych poza wynagrodzeniem podstawowym. Poprosiła też o uzasadnienie, za co konkretne pieniądze otrzymał. Swoje pytanie rozszerzyła, ponieważ obawiała się kolejnej wymijającej odpowiedzi z Urzędu Miasta. Przypomnijmy, że pytała swego czasu o zakres obowiązków wiceprezydenta. Jak mówiła na sesji, do chwili obecnej, nie wie czym tak naprawdę zajmuje się Maciej Kleczkowski w ratuszu.

– Od początku kadencji pana prezydenta w przypadku trudnych pytań ja jestem obrażana – mówiła podczas sesji. – Nie są mi udzielane odpowiedzi, informacje takie, o które proszę. Wybieram więc inną formę komunikacji dopuszczoną statutem, jaką jest interpelacja. I co się dzieje w obszarze interpelacji? Piszę interpelację, nie otrzymuję odpowiedzi w terminie, nie wiem dlaczego. Nie wiem jak zareagować, żebyśmy byli traktowani poważnie, normalnie.

Na sesji wiceprezydenta tradycyjnie nie było – tym razem miał jednak konkretny powód, był na urlopie.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Sajgon

Ja odpowiem na to pytanie. Dużo i za nic.

25 kafli

podobno niedawno dostal jakies 25 tys, czy ktos wie czy to prawda?