Radio Oko znowu na fali. Mistrzostwa Żeglarskie Dziennikarzy

Załoga Radia Oko obroniła tytuł Mistrza Polski Dziennikarzy. W zmaganiach wzięli udział: Marek Baczewski – sternik, Beata Kamińska Juchniewicz i Leszek Kaczyński

XXVI edycja Otwartych Żeglarskich Mistrzostw Polski Dziennikarzy ruszyła 8 sierpnia w Mikołajkach. W żeglarskich zmaganiach, które trwały przez trzy dni, rywalizowały ekipy reprezentujące media prasowe, radiowe i internetowe.

Po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Dziennikarzy odbyły się w roku 1994. W pierwszych regatach udział wzięły głównie załogi z rozgłośni radiowych, ale zwyciężyła reprezentacja czasopisma „Żagle”. Następne regaty odbyły się już pod patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego i miały rangę oficjalnych mistrzostw Polski. Znalazły też stałe miejsce w kalendarzu imprez żeglarskich.

Jak było w tym roku?

Trzy dni emocji. Ponad 20 załóg startujących w omegach otrzymanych od organizatorów. Wiatry zmienne, takie jak lubię. Ale nie wszystkim sprzyjały, bo dwie załogi zaliczyły wywrotkę – opowiada Marek Baczewski, który jako sternik poprowadził ekipę z Radia Oko do zwycięstwa już po raz czwarty.

A po raz który ekipa z Ostrołęki wróciła z Mikołajek z pucharami? To dobre pytanie dla naszych Czytelników, bo – jak się okazuje, żeglarze z Radia Oko triumfów nie liczą. Dla nich najważniejsza jest dobra zabawa i wiatr we włosach.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
XYZ

Gratulacje dla całej załogi!!!!

Heronim

To Radio Oko jeszcze nadaje???