Rada Powiatu Ostrołęckiego dała zielone światło na powstanie nowych połączeń autobusowych

Radni Powiatu Ostrołęckiego wyrazili zgodę na zawarcie umowy w sprawie utworzenia dwóch nowych połączeń autobusowych w powiecie ostrołęckim. Decyzję tę podjęli na sesji, która odbyła się w poniedziałek 20 lipca.

Projekty uchwał, które były tematem obrad, dotyczyły „wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy operatorem a Powiatem Ostrołęckim”.

– Otrzymaliśmy dofinansowanie od wojewody mazowieckiego na kolejne dwie linie – przypomniał starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. – Jedna to Ostrołęka – Łyse przez Lelis, Kadzidło, Lipniki i trasa powrotna. Jeden kurs rano, jeden po południu. Druga linia to Ostrołęka – Kunin przez Goworowo, Suchcice, Czerwin i też taka sama ilość kursów.

To dofinansowanie w tym roku jest dosyć wysokie, bo maksymalnie 3 zł – oczywiście poziom dofinansowania zależy od procedury przetargowej.

– Wtedy spada poziom dofinansowania ze strony powiatu, bo jest to minimum 10% kosztów proponowanej ceny obsługi linii – dodał.

Pierwsza linia, jak mówił starosta, ma powstać z myślą o osobach, które uczą się w Łysych bądź tych, które pracują w JBB. Druga linia wypełni lukę w połączeniach autobusowych w gminach Goworowo i Czerwin.

Teraz przed powiatem przetarg, wyłonienie firmy transportowej odpowiedzialnej za pierwsze i drugie połączenia, a na koniec podpisanie umowy.