Pytania o regulamin wyborów samorządu OUTW. Niektórzy seniorzy mają wątpliwości

Do naszej redakcji przyszli seniorzy z Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy mieli sporo wątpliwości co do regulaminu zbliżających się wyborów samorządu OUTW.

Wybory samorządu OUTW zaplanowano na 4 grudnia (wcześniejsze, listopadowe, ze względu na brak odpowiedniej liczby kandydatów, odwołano). Odbędą się one na podstawie regulaminu, do którego kilka zastrzeżeń mają seniorzy. Ze swoimi uwagami przyszli do naszej redakcji.

Przede wszystkim żałowali, że regulamin – przed jego ogłoszeniem – nie był konsultowany z obecnym samorządem OUTW. Gdyby tak się stało, jak mówią, być może udałoby się uniknąć pewnych niedomówień.

– Nie jest w nim na przykład napisane, kiedy zostaną ogłoszone wyniki wyborów.

Nie ma też jasnej informacji, jak będzie powoływana komisja skrutacyjna: kiedy zamykana będzie lista zgłoszeń do niej, co będzie, gdy chętnych będzie więcej niż wymagane 3 osoby? Jest tylko zapis mówiący o tym, że jej skład zatwierdzają słuchacze, podnosząc rękę.

Seniorzy, z którymi rozmawialiśmy, życzyliby też sobie, aby członkowie ustępującego samorządu mieli prawo wglądu w samą procedurę wyborów.

– Jest też napisane w regulaminie, że wybory będą ważne, jeśli liczba głosów przekroczy połowę osób wpisanych na liście obecności. Z tym może być różnie, bo frekwencja na wykładach nie jest duża – mówią.

Seniorzy dodają też, że w poprzednich latach tylu niewiadomych nie było. Jeśli coś nie było jasne, Janusz Chojnowski odpowiedzialny za OUTW (został zwolniony) wyjaśniał co i jak.

Wątpliwościami, które nurtują seniorów, podzieliliśmy się z Ostrołęckim Centrum Kultury. Na część pytań jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Oto pismo, które przesłano nam z OCK:

„Zgodnie z regulaminem organizacyjnym Ostrołęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje jako forma działalności Ostrołęckiego Centrum Kultury. W związku z tym to dyrektor OCK wyznacza termin i zasady przeprowadzenia wyborów do samorządu na kolejną kadencję.

Pierwsza wersja regulaminu oddawała w ręce ustępującego samorządu przygotowanie i przeprowadzenie wyborów. Z uwagi na brak zainteresowania samorządu wyborami zmieniliśmy regulamin tak, aby był satysfakcjonujący dla wszystkich słuchaczy.

Wszyscy słuchacze OUTW mogą zapoznać się z regulaminem, który jest zamieszczony na naszej stronie internetowej www.ock-ostroleka.pl oraz w gablocie uniwersytetu. Pracownicy OCK udzielają informacji dotyczących wyborów i wyjaśniają wątpliwości.

Nie wpłynęły też do nas żadne pisemne wnioski ani pytania od seniorów dotyczące przeprowadzenia wyborów. Wyniki wyborów zostaną ogłoszone przez Komisje Skrutacyjną w dniu wyborów, ta kwestia była słuchaczom wyjaśniana.

Ponadto, z dużym zdziwieniem przyjęliśmy sygnał o tym, że po podstawowe informacje dotyczące zaplanowanych wyborów do Samorządu UTW ktoś zwrócił się do Państwa. Każdy ze słuchaczy będący co najmniej raz w tygodniu w siedzibie OCK, oprócz lektury ogłoszeń na tablicy i na stronie internetowej OCK/UTW, ma także możliwość bezpośredniego uzyskania wszelkich informacji od pracowników OCK.

Redakcję „Teraz Ostrołęka” zapraszamy do zapoznania się z regulaminem wyborów na stronie internetowej OCK w zakładce dotyczącej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.”

0 0 vote
Article Rating
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kos
5 miesięcy temu

Dyrektor myśli że to wybory jak w PSL, albo w radzie zakladowej Krus

Interesant
5 miesięcy temu

Seniorzy! rozstrzygać wątpliwości w swoim gronie. Jak chodzicie do w/w redakcji to już wiadomo że będziecie mącić a nie działać! Dlaczego na wykłady przychodzi mało seniorów? To zmobilizujcie! Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno o p. Chojnowskiego. Idżcie też do innych redakcji i instytucji.

Nazwa*
5 miesięcy temu
Reply to  Interesant

Mało przychodzi bo jest chu.jowo… wcześniej było o wiele lepiej…

Interesant
5 miesięcy temu
Reply to  Nazwa*

Jak senior tak mówi ch. to lepiej go nie wybierajcie do żadnych władz. Nie nadaje się. Wszędzie was skompromituje.

student
5 miesięcy temu

Ja zagłosuje na na Panią Anię. Jedna z nielicznych osób, która działa uczciwie i bezinteresownie. Niektórzy kandydaci to nie wiem po co startują? Już byli i pokazali co potrafią i jacy są pracowici.

Ewa
5 miesięcy temu

Poprzedni samorząd działał super to po co wybrać nowy

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x