Pytania o prace na Padlewskiego i Sierakowskiego. Radny zwrócił uwagę

Radnego Ryszarda Żukowskiego (PiS) zaniepokoił brak postępu prac na ul. Padlewskiego i Sierakowskiego. Asfalt jest już położony, ale od tego momentu niewiele się zadziało w związku z tą inwestycją.

Radny powiedział, że po przeczytaniu informacji medialnych odniósł wrażenie jakoby remont ulic Padlewskiego i Sierakowskiego się kończył . A – jego zdaniem – tak nie jest.

– Przez około dwóch tygodni w jeden dzień zauważyłem intensywną pracę. Przez wiele dni w ogóle nikogo nie widziałem, dwa dni temu widziałem dwóch pracowników układających chodnik. A nie wiem, czy jest 30% ułożonego chodnika na Padlewskiego po jednej i drugiej stronie – zwrócił uwagę Ryszard Żukowski, który pytał też o znajdujący się tam pomnik.

– Zawsze byśmy chcieli, żeby ten stan zaawansowania był lepszy niż jest, ale mogę zapewnić, że nie będzie większego poślizgu jak przy Ostrowskiej i Słowackiego – odpowiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. – 12 września wylana została ostatnia warstwa asfaltu na ulicy, więc całkiem duży zakres poszedł. Jeśli chodzi o chodniki, zgadzam się. W tamtym tygodniu było spotkanie z głównym wykonawcą, bo zaangażowanie osobowe brygad brukarskich nie wygląda zbyt dobrze.

Wykonawca obiecał się poprawić. Jak tłumaczył prezydent, spowolnienie prac wynika z tego, że firma pracuje również przy innej inwestycji.

– Mają we wrześniu przerzucić pracowników, żebyśmy w październiku skończyli – dodał Łukasz Kulik.

Wspomniany przez Żukowskiego pomnik został zabezpieczony i znajduje się na terenie MZOSTiIT.