Pustostan przy Kościuszki 29: mogła być szkoła, będzie noclegownia dla bezdomnych? Co na to mieszkańcy Starego Miasta?

Wszystko wskazuje na to, że w budynku przy ul. Kościuszki 29 w Ostrołęce powstanie noclegownia dla bezdomnych kobiet. Miasto prowadzi już w tej sprawie rozmowy. Czy pomysł spodoba się mieszkańcom Starego Miasta?

Z propozycją lokalizacji w pustostanie przy ul. Kościuszki 29 w Ostrołęce noclegowni dla bezdomnych kobiet wyszli radny Mariusz Łuba (Ostrołęka dla Wszystkich) oraz streetworker Andrzej Zapert. Panowie od jakiegoś czasu starają się pomagać osobom bezdomnym, których napotykają w mieście. Zauważyli, że nie ma w mieście noclegowni dla kobiet. W tej sprawie napisał interpelację radny:

„W tym miejscu nadmienię, że w Ostrołęce brakuje miejsca dla kobiet pozostających w kryzysie bezdomności, w którym mogłyby przenocować, wykąpać się, najeść, ogrzać, uprać ubrania, opatrzeć rany czy najzwyczajniej w świecie porozmawiać w godziwych warunkach.

W trakcie licznych wypraw do osób pozostających w kryzysie bezdomności napotkaliśmy budynek, który naszym zdaniem świetnie nadaje się do zaadaptowania na potrzeby osób pozostających w kryzysie bezdomności. Znajduje się on w głębi podwórka przy ul. Kościuszki 29. Jednak jego stan wymaga remontu.”

Sprawie nadano już bieg. Odbyło się spotkanie z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem. Rozmawiano o zagospodarowaniu pustostanu przy ul. Kościuszki 29 na potrzeby noclegowni.

– Mam nadzieję, że w krótkim czasie uda nam się stworzyć i zrealizować projekt, który będzie dużym wsparciem dla potrzebujących osób – zapowiada, cytowany przez Urząd Miasta Ostrołęki, Łukasz Kulik.

O którym konkretnie budynku mowa, miasto nie sprecyzowało. Jest bowiem tam obiekt w głębi podwórka – tak jak pisał radny Łuba, ale jest też i ten znajdujący się przy ulicy. Na tej działce mogła powstać szkoła – chciało ją tam zorganizować Stowarzyszenie Rodzina Polska, ale po wygranych wyborach prezydent wypowiedział stowarzyszeniu umowę na bezpłatne użyczenie budynku.

Sama idea – pomoc bezdomnym kobietom, dla których rzeczywiście brakuje u nas noclegowni – jest jak najbardziej słuszna. Czy jednak wykorzystanie na ten cel pustostanu przy ul. Kościuszki 29 to najszczęśliwszy pomysł?

Tu pewnie zdania będą podzielone. Bo jak na „tak” są społecznicy, urzędnicy, to z taką decyzją o lokalizacji noclegowni mogą nie zgadzać się okoliczni mieszkańcy.

Poza tym od lat mówi się w Ostrołęce o potrzebie tchnięcia życia w Stare Miasto. Niedaleko, w budynkach po byłej komendzie policji (miało tam powstać hospicjum, ale prezydent odrzucił ten pomysł) prezydent obiecywał utworzenie żłobka, przedszkola. Noclegownia raczej nie poprawi atrakcyjności tej okolicy.

Dodać należy też, że noclegownie w Ostrołęce powstały z daleka od większych osiedli (Kołobrzeska, Przemysłowa).

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

1 2 głosów
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Dana

Prezydent przeszkodził w budowie hospicjum czy szkoły . Czy coś też zrobił w tych miejscach? Czy coś kiedykolwiek zrobi? WĄTPIĘ!

Oka

Kociaka dać na prezesa pustostanu, od razu coś wykombinuje

BeCe

A barany dać na łąkę, niech tam bekają

PRL-OWY PORTAL

Wasza redakcja nie ma zbyt wielu pracowników chyba, starczy wam mały zagajnik

koko

Ci etatowi szczekacze z sasiedniego portalu , jedyne co potrafia to wciaz obrazac ludzi, ktorzy nie wiadomo co by zrobili to nie dorownaja tym co ci szczekacze bronia i lansuja