Puchar Polski w Ostrołęce. Korona kontra Świt Nowy Dwór Mazowiecki

W siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski na Mazowszu. Po wygranych jesienią rozgrywkach okręgowych, w tej fazie rywalizacji, znalazł się zespół Korony. Rywalem ostrołęczan będzie III-ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Piłkarze Korony w listopadzie ubiegłego roku, po zwycięstwie nad MKS Przasnysz 2:0, triumfowali w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu ciechanowsko – ostrołęckiego. Dzięki zwycięstwu awansowali do dalszej fazy rywalizacji, tym razem już na szczeblu Mazowsza z udziałem zespołów III-ligowych.

Korona w pierwszej rundzie mazowieckiej miała wolny los i tym samym znalazła się w ćwierćfinale rozgrywek. Teraz los przydzielił ostrołęczanom drużynę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, która obecnie plasuje się na 12 miejscu w III lidze. To z pewnością doświadczony i wymagający rywal, ale żółto – niebiescy wcale nie stają na straconej pozycji, tym bardziej, że mecz odbędzie się w Ostrołęce.

Zestawienie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza:

Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Legia II Warszawa

Korona Ostrołęka – Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Legionovia Legionowo – Polonia Warszawa

Błonianka Błonie – Ursus Warszawa

Wszystkie wyżej wymienione mecze zaplanowane zostały na środę 24 kwietnia, na godzinę 17.00. Drużyny wymienione na pierwszym miejscu będą gospodarzami zawodów.