Ostrołęczanka – szer. Białobrzewska oddała serce na przysiędze

Uroczystą przysięgę złożyło 135 „terytorialsów” – ochotników, którzy ukończyli 16-dniowe szkolenie. Niecodziennym akcentem ceremoniału były publiczne oświadczyny.

Przysięga wojskowa to ogromne przeżycie zarówno dla żołnierzy, jak i dla ich rodzin, bliskich i przyjaciół. Tym razem, szczególnie zapadnie ona w pamięć dziewczynie z Ostrołęki – szer. Patrycji Białobrzewskiej, żołnierzowi 52blp z Komorowa. Mimo, że swoją przysięgę składała blisko rok temu, ta będzie dla niej równie wyjątkowa, ponieważ w trakcie uroczystości pani Patrycja została poproszona o rękę przez swojego chłopaka, który także jest ostrołęczaninem.

Żołnierze, którzy 7 lipca wypowiedzieli słowa roty przysięgi, wstąpili do służby 22 czerwca, wtedy to w 5.MBOT wystartował projekt „Wakacje w WOT”. Przyciągnął on ponad 170 ochotników, w tym 25 kobiet. Wśród 135 przysięgających, ponad 63 proc. to ludzie młodzi, uczniowie, absolwenci szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Przysięgę złożyło m.in. siedem uczennic klasy o profilu pożarniczym.

10. nowych żołnierzy pochodzi z powiatu ostrołęckiego, 12. żołnierzy z powiatu ostrowskiego, 5. z powiatu makowskiego oraz 7. z powiatu przasnyskiego.

Przysięga została połączona z celebrowaniem Święta 5.MBOT, co stało się doskonałą okazją do wręczenia pierwszych awansów żołnierzom pełniącym Terytorialną Służbę Wojskową, wyróżnień i odznaczeń.

Uroczystość zaprzysiężenia nowych żołnierzy zakończył koncert orkiestry wojskowej, który jednocześnie dał początek Piknikowi z okazji Święta 5.MBOT. Była to pierwsza tak duża i tak hucznie obchodzona uroczystość w ciechanowskich koszarach.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Max

Gratuluję Obojgu. A kto w domu będzie dowódcą?🙂