Przetarg na remont DK 61 w powiecie legionowskim. Bardziej komfortowa jazda do Warszawy

Rusza przetarg na projekt i rozbudowę DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To dobra wiadomość dla tych, którzy, jadąc z Ostrołęki do Warszawy, kierowali się na Pułtusk i Serock.

Przetarg zakłada rozbudowę 4,5 km drogi krajowej nr 61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Mowa w nim też o drogach dojazdowych. Skrzyżowania zostaną wyposażone w sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podpisanie umowy z wykonawcą, jeśli nie będzie odwołań, planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku.

GDDKiA dodaje:

„Od 2006 roku trwają prace związane z rozbudową DK61 od granicy z Warszawą w kierunku Ostrołęki. Pierwszym zadaniem była budowa obwodnicy Jabłonny, która została oddana do ruchu w 2008 r. Kolejne trzy inwestycje to rozbudowa przejścia przez Legionowo.

Prace zostały rozpoczęte od budowy wiaduktu nad torami PKP oraz dojazdów do niego. Kolejnym etapem była rozbudowa DK61 od końca obwodnicy Jabłonnej do wiaduktu. Oba zadania zostały zakończone w 2010 r.

Obecnie w realizacji jest trzeci etap, od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską w Stanisławowie Drugim. Planowany termin zakończenia robót to koniec maja 2021 r. Druga jezdnia na odcinku pomiędzy Zegrzem a Serockiem została dobudowana w latach 2007-2008. Od 2011 roku Serock omijamy wybudowaną obwodnicą.”

Fot. Facebook GDDKiA