Przenieśli się do Ostrołęki lat 30. Zobaczcie zdjęcia z nowej gry miejskiej

Po raz 6. Muzeum Kultury Kurpiowskiej zorganizowało grę miejską dla ostrołęczan i gości: „Ostrołęcki bedeker, czyli Wrota Czasu”. Odbyła się ona w sobotę 14 września.

Wyzwanie przed uczestnikami zabawy było następujące: musieli znaleźć profesora Tropka, który miał przygotować bedeker, czyli przewodnik turystyczny. Profesor razem z cennymi notatkami jednak przepadł w tajemniczych okolicznościach…

– Przekraczamy wrota czasu i znajdujemy się w Ostrołęce lat 30. XX wieku – mówiła kierownik działu edukacji i promocji Grażyna Talarek.

Jest to bardzo ważna misja, ponieważ zależy nam, aby powstał taki bedeker o przedwojennej Ostrołęce, który spowoduje, że napłyną do Ostrołęki licznie turyści – wprowadzała w klimat poszukiwań.

Powodzenia i udanej zabawy życzyła uczestnikom gry miejskiej dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskie Maria Samsel. A ci wymyślili intrygujące nazwy swoich grup, niektórzy założyli ubrania stylizowane na okres międzywojenny. Było warto, bo za to już na wstępie przyznawano punkty.

Na starcie gracze otrzymali m.in. gazetę „Goniec Ostrołęcki” z newsem o zaginięciu Tropka, a także z informacją o dawnych miejscach w Ostrołęce, mapkę i… 30 zł, które pewnie niejednej grupie przydało się podczas poszukiwań profesora.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: