Przelały pieniądze „znajomym”. Trzy młode kobiety padły ofiarą oszusta

Na kwotę ponad 200 złotych zostały oszukane trzy młode kobiety. Oszust podał się za jednego z ich znajomych na bardzo popularnym portalu społecznościowym i poprosił o pożyczkę. Kobiety bez zweryfikowania w inny sposób ,,prośby” koleżanek przelały im pieniądze.

Oszuści włamują się na konta na popularnym portalu społecznościowym. Wykorzystują socjotechnikę i manipulują nieświadomymi zagrożenia ofiarami. Podają się za ich znajomych lub rodzinę i proszą o przekazanie pieniędzy w trudnej sytuacji. Określoną kwotę chcą wypłacić za pomocą Blika. Ofiara musi podać kod Blik, a następnie zaakceptować płatność w swojej aplikacji bankowej. W ten sposób sama daje przestępcy pieniądze.  

Podobnie też było w przypadku trzech młodych kobiet z terenu zarówno naszego miasta, jak i powiatu, które podczas minionego weekendu zgłosiły w ostrołęckiej komendzie oszustwo na ich szkodę.

Zgłaszające poinformowały, że napisali do nich ich znajomi z popularnego portalu społecznościowego prosząc je o pożyczki w wysokości około 200 złotych. Panie zgodziły się przelać pieniądze bez weryfikacji w inny sposób prośby o pożyczkę.

Na tym zakończyła się korespondencją pomiędzy ,,znajomymi”. Po kilku dniach kobiety zorientowały się, że padły ofiarą oszustów.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiej komendy.