Przedszkola w gminie Olszewo-Borki będą otwarte

Od 6 maja otwarte mogą być przedszkola i żłobki. Część samorządów zdecydowała się na ten krok, inne nie. Urząd Gminy Olszewo-Borki informuje, że w gminie czynne będą przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

„Od 6 maja 2020 r. będą otwarte przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, przy uwzględnieniu stosownych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo zdrowotne. W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu” – informuje Urząd Gminy Olszerwo-Borki.

Jeśli rodzice chcą posłać swoje dzieci do przedszkola lub oddziałów przedszkolnych, powinni skontaktować się ze swoją placówką.

„Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.”

„Dyrektorzy jednostek zostali zobowiązani do przygotowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa na terenie placówki, zapewnienia środków higienicznych oraz ochrony osobistej potrzebnych do bezpiecznego funkcjonowania placówek.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
To chyba jakiś żart

Tylko nie zapomnijcie przekazać dzieciom wytycznych od rządu by nie dotykały ust, nosa i oczu.
To bardzo ważne więc dzieci na pewno to zrozumieją i się dostosują.

Ola

Nie zapomnijcie poddać dzieci 14-dniowej kwarantannie po powrocie do domu. Dzieci przechodzą zakażenie bezobjawowo albo bardzo łagodnie. Okazuje się, że nie wpływa to na miano (ilość) wirusa w ich organizmach, jak donoszą badani kierowane przez prof. Dorsena. Dzieci mogą zatem wydajnie różności wirusa. Tutaj kryje się największe niebezpieczeństwo. Przedszkola mogą stać się punktem wymiany wirusa pomiędzy dziećmi i w rezultacie ich rodzicami i dziadkami.