Przed nami weekend pełen piłkarskich emocji

Korona 6 kwietnia zmierzy się z Wisłą II Płock, piłkarki Jantaru 7 kwietnia będą walczyć z zespołem Praga II, MZKS Narew powalczy z zespołem Bartnika Myszyniec, a zespół Korony II zagra z GUKS Krasnosielc.

Po zwycięstwie na wyjeździe z KS Łomianki 1:0 piłkarze Korony w kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi zagrają tym razem na własnym stadionie. Jeżeli spiszą się równie dobrze jak w dwóch pierwszych wiosennych spotkaniach, to jest duża szansa na trzecie z rzędu zwycięstwo.

Korona, w sobotnie popołudnie 6 kwietnia, zmierzy się na stadionie przy ulicy Witosa 1 z Wisłą II Płock. Ostrołęczanie walczyć będą z silnym ligowcem, który prawdopodobnie przyjedzie do Ostrołęki wzmocniony kilkoma zawodnikami z kadry pierwszego zespołu występującego w ekstraklasie. Mecz rozpocznie się o godzinie 14.00. Ewentualne zwycięstwo żółto – niebieskich może wywindować ich nawet na szóste miejsce w tabeli.

Piłkarki Jantaru w ostatnim meczu z Mazovią Grodzisk Mazowiecki doznały u siebie druzgocącej porażki aż 0:7. Nie udał się powrót na ławkę trenerską Rafałowi Koskowi. Teraz przed trenerem trudne zadanie, aby dobrze przygotować i zmotywować drużynę do lepszej gry w najbliższym spotkaniu. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż ostrołęczanki czeka wyjazd do Warszawy na mecz z zespołem Praga II, który z kolei swój ostatni mecz ligowy wygrał aż 14:0! Mecz Jantarek o mistrzostwo III ligi odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 12.30.

Drużyna MZKS Narew 1962 po dwóch zwycięstwach w rozgrywkach A-klasy zmniejszyła dystans punktowy do czołowej trójki. Teraz przed ostrołęczanami niezwykle ważne spotkanie z zespołem Bartnika Myszyniec, który jest na trzecim miejscu i wyprzedza niebiesko – czerwonych tylko o jeden punkt. Choć trener Dariusz Narolewski uważa, że najbliższy mecz to kolejna ligowa potyczka, w praktyce jest to jeden z trzech, może czterech, najważniejszych meczów ostrołęczan w rundzie wiosennej. Mecz na stadionie w Myszyńcu odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia, początek o godzinie 15.00.

W meczu o mistrzostwo B-klasy zespół Korony II zagra u siebie z GUKS Krasnosielc. To obecnie wicelider i wymagający rywal, którego celem w tym sezonie jest wywalczenie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Czy młodym ostrołęczanom uda się stawić czoła tej doświadczonej drużynie? Będzie można się tym przekonać przychodząc w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 16.00 na stadion przy ulicy Partyzantów 3.