Przebudowa kasyna w Ostrołęce. Aż 9 chętnych. A co z resztą terenu po policji?

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę policyjnego kasyna w Ostrołęce. Zgłosiło się 9 firm – wykonawcy jeszcze nie wybrano.

Dawne policyjne kasyno mieści się przy ul. Bogusławskiego w Ostrołęce. To pustostan. Miasto pomysł na niego ma taki, żeby powstało tam Centrum Aktywności Seniorów. Zanim jednak taka instytucja zostanie w obiekcie utworzona, wcześniej budynek trzeba wyremontować.

W tej sprawie ogłoszono przetarg i odpowiedziało na niego całkiem sporo firm. Chrapkę na przebudowę kasyna ma bowiem aż 9 firm. Miasto Ostrołęka zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia 1,8 mln zł, ale będzie musiało najprawdopodobniej dołożyć do inwestycji.

Najtańsza bowiem oferta – złożona przez Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Kazimierz Mitelsztedt – opiewa na kwotę ok. 1 880 000 zł. Pozostałe 8 to już oczekiwania zapłaty za wykonane prace w wysokości ok. 2 mln zł i więcej. Największą sumę za wykonane roboty oczekuje Urbi z Pułtuska – ok. 2 624 000 zł.

Przebudowa kasyna ma zostać zakończona do końca sierpnia 2021 roku.

Perspektywa zagospodarowania pustostanu na pewno cieszy. Na podobny scenariusz czekają jednak i budynki po starej komendzie policji znajdujące się po drugiej stronie, przy ul. Kościuszki. Ratusz w planach ma pobudowanie tam przedszkola i centrum kultury dla młodzieży.

Koszt jest niemały, bo to inwestycja warta około 14 mln zł. Miasto złożyło wniosek na dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Ostrołęki, jakie kroki w tym roku zostaną podjęte w celu zagospodarowania i pustostanów przy ul. Kościuszki. Na odpowiedzi czekamy.

Na marginesie warto zauważyć, że niektóre obiekty po komendzie przy Kościuszki mogły być już wykorzystane – w planach było powstanie tam hospicjum, które prowadziłoby Caritas. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik rozwiązał jednak umowę z Caritasem na użytkowanie tego terenu na początku swojej kadencji.

Fot. Google Street View

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
123

Jakże by ionaczej FIRMA z PUŁ-TUSKA

i chce najwięcej

Kama

Wyrzucić Caritas było prosto, zrobić coś konkretnego nie umieją. To jest psujstwo!

Yeti

Niestety to prawda. Caritas już by coś zbudowała , coś dobrego dla ubogich i starszych i nie dla biznesu jak oskarżają bolszewicy. Kulik wywalił organizację charytatywną i teren po policji niszczeje

Max

Z kasynem łatwiej coś zrobić , można sprzedać można wyremontować . A z budynkami po policji to już trzeba mieć pomysł . Kulik go nie ma, on umiał tylko wyrzucić ludzi, którzy pomysł mieli, ale lewactwo nie lubi, gdy Kościół działa dla najuboższych.

123

Zrobić to samo co z starym basenem

standardy muszą być zachowane

moeszkanic

Lepiej byłoby ,żeby lampy wymienić na prawdziwe LED-y

Olo

Klęska ta prezydentura

Ksj

Należy odnowić te budunki ale nie burzyć stara komenda to pamiątka po czasach carskich.