Przebudowa drogi Wejdo-Tyczek i ul. Kurpiowskiej w Łysych zakończona (zdjęcia)

Zakończyła się przebudowa dwóch dróg w gminie Łyse. Inwestycja kosztowała ok. 1,4 mln zł, z czego 70% wyniosło rządowe dofinansowanie.

Pod koniec 2019 roku wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł i wójt gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski podpisali umowę na dofinansowanie przebudowy drogi relacji Wejdo -Tyczek oraz ulicy Kurpiowskiej w Łysych. Środki – 70% kosztów inwestycji – pozyskano w ramach Funduszu  Dróg Samorządowych. Przebudowa wyniosła 1,4 mln zł i już się zakończona. Wykonawcą była ostrołęcka firma Ostrada.

W ramach przebudowy drogi w Wejdzie powstała nawierzchnia bitumiczna o długości 660 m.b. i szerokości 5 m. Po jednej stronie drogi wybudowano chodnik z kostki betonowej o długości 470 m.b. oraz szerokości 2m z przylegającą nawierzchnią z płyty EKO (szerokość 0,55 m). Droga została oświetlona lampami LED oraz lampą interaktywną.

Na ulicy Kurpiowskiej istniejąca jezdnia o długości 0,338 km została poszerzona do 5 metrów. Po obu stronach ułożona została nawierzchnia z płyty EKO (o szerokości 0,55 m każda) oraz chodniki z kostki betonowej o szerokości 1,5 m. Wykonane zostały też zjazdy publiczne o nawierzchni asfaltowej oraz zjazdy na posesje prywatne z kostki betonowej. Na ulicy zamontowano oznakowanie poziome oraz pionowe, oświetlenie typu LED i lampę interaktywną.