Protest w sprawie parkingu. Prezydent zabiera głos

Do ratusza trafiła petycja mieszkańców Ostrołęki, którzy sprzeciwiają się budowie parkingu na swoim osiedlu. Żądają wstrzymania tej inwestycji przez Urząd Miasta Ostrołęki. Stanowisko w tej sprawie zabrał prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Petycję przeciw budowie parkingu napisali mieszkańcy ulic Goworowskiej, Sienkiewicza, Reymonta i Powstańców. Inwestycję tę planuje Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

„Budowa parkingów i drogi dojazdowej do tych parkingów znacznie przyczynie się do zanieczyszczenia i tak już zatrutego środowiska, usytuowanie placów zabaw dla dzieci (nawet z zachowaniem ustawowych odległości) od śmierdzących parkingów znacznie wpłynie na zdrowie dzieci jak i mieszkańców naszego osiedla.” – napisali wzburzeni ostrołęczanie (więcej TUTAJ).

W związku z tą petycją prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wydał oświadczenie. Publikujemy je w całości:

„W związku ze skierowaną do Prezydenta Miasta Ostrołęki petycją dotyczącą budowy parkingu przy budynkach wielorodzinnych przy ul. Sienkiewicza 3, Goworowska 2, 4, Reymonta 5 i 9 wraz z budową oświetlenia ulicznego chciałbym poinformować, że inwestycja ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników.

Jeżeli chodzi o procedury związane z wydaniem pozwolenia na budowę, to Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa dochowała wszelkiej staranności i posiada stosowne dokumenty. Jednakże ze względu na kontrowersje, które powstały przy realizacji tej inwestycji, poprosiłem przedstawicieli spółdzielni o podjęcie mediacji z osobami pesymistycznie zaopatrującymi się na ta zadanie. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym rozmowom uda się osiągnąć kompromis polegający na budowie parkingu oraz utworzeniu terenów zielonych, które pozytywnie wpłyną na komfort życia okolicznych mieszkańców”.

Fot. Google Street View