Proszą o rozwiązanie problemu wędrujących kóz po osiedlu Leśnym

„Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu wędrujących po osiedlu Leśnym kóz” – napisała do ratusza przewodnicząca zarządu osiedla Ewa Krupka.

Kozy mieszkają sobie w zagrodzie gospodarczej przy ul. Grabowej. Jak jednak wynika z pisma pani przewodniczącej, zwierzęta lubią wybierać się na wycieczki po okolicy. A że sama zagroda jest źle zabezpieczona – tak donoszą mieszkańcy osiedla Leśne – to i ucieczki z niej są dość częste.

„Często ulicami osiedla spacerują kozy, które wyrządzają szkody, ale są też zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego” – kontynuuje Ewa Krupka.

Przewodnicząca zarządu osiedla na koniec podkreśla: sama zagroda ze zwierzętami nie jest problemem, chodzi tylko o jej właściwe zabezpieczenie i „utrzymanie w estetycznym stanie”. I tu liczy na pomoc ratusza w rozmowie z właścicielami kóz.

„Dzielnicowy Straży Miejskiej przeprowadził rozmowę i zobowiązał właścicielkę zwierząt (kóz) do odpowiedniego zabezpieczenia zagrody, aby nie powodowały zagrożenia w ruchu drogowym” – odpisał na pismo prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Czy rozmowa rzeczywiście podziała, mieszkańcy osiedla Leśne przekonają się zapewne już wkrótce.

Fot. Pixabay