Prokuratura o tragicznym wypadku w Kordowie

W środę 27 marca w Kordowie, gm. Olszewo-Borki, miał miejsce śmiertelny wypadek. Na drodze zginęły dwie dziewczynki. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce. Wydała komunikat dotyczący tragicznego zdarzenia.

Oto komunikat, który w sprawie śmiertelnego wypadku w Kordowie opublikowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce:

„Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 27 marca 2019 r. w miejskości Kordowo, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosły dwie dziewczynki, jedna w wieku 6 lata oraz druga niespełna dwóch miesięcy. Samochodem, w którym znajdowały się dzieci, kierowała Ewa B. (36l.).

W toku śledztwa ustalono, że ok. godz. 8.50 kierująca pojazdem Opel Zafira Ewa B. wraz z dwójką dzieci jechała w kierunku Ostrołęki. W tym samym kierunku, w którym poruszała się Ewa B., przed jej pojazdem stały dwa samochody, których kierowcy zamierzali skręcić w lewo w kierunku miejscowości Stepna Stara.

Ewa B. nie zatrzymała się za stojącymi samochodami, tylko zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym od strony Ostrołęki w kierunku Różana pojazdem ciężarowym marki Renault.

Na miejscu zginęły dwie małoletnie pasażerki Opla Zafira, natomiast Ewa B. została odwieziona do szpitala w Ostrołęce.

Dzieci znajdowały się w na tylnej kanapie pojazdu, dwumiesięczna Liliana w foteliku/nosidełku, natomiast sześcioletnia Laura w siedzisku. Obie dziewczynki były przypięte pasami bezpieczeństwa.”