Projekt Radomir w ścisłym finale do nagrody Super Samorząd

W gronie ośmiu finalistów do nagrody Super Samorząd 2019 znalazło się stowarzyszenie z naszego regionu, pn. Projekt Radomir. Uroczysta gala odbyła się 7 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawskie.

W tegorocznej edycji akcji – zakończonej piątkową galą – wzięło udział 334 uczestników z 227 miejscowości.

Finalistów z Kurpiowszczyzny reprezentowali: Robert Niedzwiecki, Kamil Stepnowski i wójt gminy Lelis Stefan Prusik.

Nominacja to wielki sukces dla naszej gminy, gdyż reprezentowaliśmy jako jedyni województwo mazowieckie. Myślę, że kolejne działania i coraz bardziej rozwijająca się współpraca z władzami gminy, przyniosą stosowne efekty – komentuje Robert Niedzwiecki.

Laureaci nagrody Super Samorząd udowadniają, że lokalna aktywność obywatelska może przynosić korzyści i prowadzić do rozwiązania problemów lub zrealizowania pomysłów na ulepszenie swojego otoczenia. Współpracując przypominają, że samorząd to wspólnota, a nie tylko urząd i że warto być otwartym na dialog i odrzucić podział „my” – mieszkanki i mieszkańcy oraz „oni” – władza.

Od 2006 roku Fundacja im. Stefana Batorego wspiera lokalną partycypację obywatelską w ramach akcji Masz Głos, szerząc wiedzę na temat samorządu, zapewniając wsparcie eksperckie oraz organizując szkolenia i spotkania dla aktywistek i aktywistów.

W tym roku uhonorowało tytułem Super Samorządu siedem spośród piętnastu nominowanych do nagrody. Projekt Radomir nie znalazł się wśród laureatów, ale w ścisłym gronie finalistów – to także bardzo duży sukces. A biorąc pod uwagę, jak stowarzyszenie prężnie działa, pewnie wkrótce pojawi się znacznie więcej nagród.

We wrześniu zostanie ogłoszony nabór do akcji Masz Głos 2019/2020.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Radzio

Radomir daje czadu!!!

Tomek

Tylko wspólne działania mogą zakończyć się sukcesem, a Radomir jest na dobrej drodze!!! Brawo!!!